adcov.com

Żywności w celu utrzymania dobrej pamięci

Żywności w celu utrzymania dobrej pamięci


Zdrowa dieta, która składa się głównie z produktów bogatych w przeciwutleniacze i tłuszczów omega-3 pomaga utrzymać pamięć, zgodnie z szerokiego zakresu badań medycznych. Niektóre z substancji występujących w tej żywności obsługuje funkcję komórek mózgu i zapewnia rodzaj tłuszczu, który składa się na znacznej części mózgu. Niektóre wyniki badań wskazują, że spożywanie niektórych pokarmów może być nawet bardziej skuteczne w zachowaniu pamięci starszych mężczyzn i kobiet oraz funkcjonowanie mózgu niż ci, którzy są w średnim wieku.

Tłuste ryby

Jeść pokarmy bogate w witaminę D, takie jak tłuste ryby lub tłuszczowej, może zapobiec spadek pamięci, poinformował zespół badawczy kierowany przez Davida Lee, MD, z Uniwersytetu w Manchesterze w Anglii. Po przeprowadzeniu testów neuropsychologicznych na ponad 3000 mężczyzn w wieku od 40 do 79, na badania okazało się, że ci, którzy jedli takie ryby (tuńczyk, łosoś, sardynki i makrela, na przykład), lepsze wyniki niż inne. Ze względów zespół nie mógł wyjaśnić, mężczyźni w wieku powyżej 60 pokonał wszystkich innych. Parris Kidd, Ph.D., ekspert żywienia z Uniwersytetu Massachusetts, poinformował, że tłuste ryby są również dobrym źródłem fosfatydyloseryny, chemiczny, który obsługuje błon komórkowych, zwłaszcza w mózgu, zgodnie z artykułem na stronie internetowej Naturalne Aktualności . Sfermentowane ziarna soi i podroby są dobrym źródłem, jak również. Ryby te są również bogate w DHA, "najbardziej obfite kwasów tłuszczowych w mózgu" i zapewnia jej zdrowie, artykuł NaturalNews.com mówi.

Źródła roślinne

Bogate w antyoksydanty owoce i warzywa, substancje, które chronią organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, spowolnić efekty starzenia, w tym utraty pamięci. Jagody wiśnie, papaja, melon, brokuły, szpinak i wiele innych kolorowych owoców i warzyw są bogate w przeciwutleniacze. Tak to czosnek, herbata i produkty pełnoziarniste, takie jak brązowy ryż, bulgur i quinoa i orzeszków ziemnych i migdałów.

Kofeina

Kofeina wydaje ochrony funkcji pamięci u starszych kobiet, Harvard Medical School podano. Naukowcy z francuskiego Narodowego Instytutu Zdrowia i Badań Medycznych przeprowadził testy pamięci na 7000 kobiet w wieku powyżej czterech lat. Ci, którzy pili trzy lub więcej filiżanek kawy dziennie wykazywały lepsze zachowanie pamięci niż ci, którzy pili filiżankę lub mniej dziennie. Wyniki były bardziej widoczne wśród 80-letnich kobiet niż u osób młodszych. Wyniki te nie zostały znalezione u mężczyzn i kofeiny nie wpływa na demencję, donoszą naukowcy. Oni powiedzieli, że potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić rolę kofeiny w zachowaniu pamięci.

Innych źródeł żywności

Skorupiaki, jaja, awokado, olej rzepakowy, a także chudej wołowiny zachować pamięć i poprawić funkcjonowanie mózgu, GeriatricNursingCertification.com raporty.