adcov.com

Żywność unikać na zgagę

Zgaga jest stanem, który wpływa na żołądek i gardło. Zawór znajduje się powyżej swojej przełyku, które zwykle utrzymuje soków trawiennych w żołądku, ale gdy zawór usterki, kwasu refluks występuje substancja kwaśna i wraca się do gardła. To uczucie jest gorsze od jedzenia dużych posiłków - zwłaszcza przed leżącej. Omijać następujących pokarmów wyzwalających, aby zminimalizować nieprzyjemne objawy zgagi.

Owoce cytrusowe

Grejpfruty i pomarańcze (wraz z sokiem pomarańczowym) są znane nasilać zgagę. Zdecydowanie trzymać z dala od nich, jeśli masz pusty żołądek.

Pomidory

Pomidory mogą być zła wiadomość dla osób cierpiących na zgagę. Obejmuje to również na bazie pomidorów komfort żywności, takich jak spaghetti i pizzy.

Czosnek

Choć czosnek nie przeszkadza kilka osób, może to spowodować nieznośne zgaga flare-ups dla niektórych. Jeśli zauważysz, że czosnek w proszku przeszkadza mniej niż świeżego czosnku, trzymać się z proszku przyprawy.

Pikantne przekąski

Niektóre kuchnie etniczne znane są aromatyczne, pikantne hukiem. Jednak, jeśli masz problem z refluksu kwasu, obserwować poziom pikanterii w swoim indyjskim, meksykańskiej i tajskie jedzenie.

Tłuste przekąski

Podczas gdy twój umysł może przekonać się, że pragniesz ćwierć pounder chili z serem i frytkami, organizm wie, że to zły pomysł. Nadmiernie przetworzonej żywności, które są bogate w tłuszcze nasycone na pewno wywoła reakcję zgaga.