adcov.com

Żywność o wysokiej zawartości białka dla małych dzieci

Karmienie małych dzieci może być wyzwaniem. Jako rodzic, chcesz mieć pewność, że dziecko jest jedzenie zdrowej, dobrze zbilansowanej diety od najmłodszych lat. Chociaż rosnące maluchy potrzebują wiele żywności z każdej grupy żywności, aby się rozwijać, białka są niezbędne dla wzrostu i energii. Ponieważ białko jest budulcem odżywcze do uprawy dzieci, ważne jest, aby upewnić się, że dziecko jest na tyle się.

Żywność o wysokiej zawartości białka

Amerykański Departament Rolnictwa DRI (spożycie odniesienia) zaleca, aby dzieci w wieku od 1 do 3 otrzymują 13 g białka na dobę. Żywność najwyższej w białko to:

Wołowiny, kurczaka, ryb, jagnięciny i indyka Nabiał, takie jak mleko, ser, twaróg, ser i jogurt masło orzechowe suszonej fasoli i grochu

Mięso

Porcja pięciu Kawałki kurczaka, ulubione małe dziecko, zazwyczaj zawiera 14 g białka. Inne opcje wysokobiałkowe Twoje dziecko może cieszyć się klopsiki, szynka, indyk lub kiełbasa. Ponieważ mięso może być trudne dla małych dzieci do gryzienia, pokroić na małe kawałki ostrożnie, aby zmniejszyć ryzyko zadławienia.

Jaja

Kiedy dziecko ma więcej niż rok, jaja można wprowadzać do diety. Jedno jajo zawiera siedem gramów białka. Większość małych dzieci wolą to wysokiej białka jedzenie na śniadanie jajecznicę, ale gotować jajka dziecka w różnych sposobów, aby zobaczyć, które najlepiej odbierane. Użyj jajka na twardo, aby twój maluch sałatka jajka kanapki. Możesz też wrzucić dodatkowe jajko do naleśniki, francuskie tosty lub bułeczka mixy dla zwiększenia białka.

Nabiał

Szkło osiem uncji mleka daje dziecku osiem gramów białka. Większość małych dzieci kochają ser, który jest również bogate w białko. Upewnij się, że cięcia kostki sera na małe kawałki, aby uniknąć zadławienia. Makaron z serem jest ogólnie dobrze przyjęty przez małe dzieci, i zapewnia dziewięć gramów białka na porcję. Innym rozwiązaniem wysokobiałkowy jest jogurt, zwłaszcza rodzaju pakowanych w szczególności dzieci, które zawierają większe ilości białka. Zrób pakowane białko smoothie przez mieszanie owoców z jogurtem i pełnego mleka.

Masło orzechowe

Akademia Pediatrii ostrzega, że ​​masło orzechowe może być przyczyną zadławienia dla dzieci poniżej 2. Wprowadzając masło orzechowe na diecie dziecka, unikać grube masło orzechowe, aby zmniejszyć ryzyko zadławienia. Rozprowadzić niewielką ilość płynnego masła orzechowego na kromce chleba pełnoziarnistego lub zimnica go na bite-sized plasterki jabłek. Jedna łyżka masła orzechowego zawiera cztery gramów białka.

Suszonej fasoli

Przed oferują malucha każdy rodzaj fasoli lub grochu, upewnij się, że są w pełni przygotowane i miękkie. Pół szklanki ciecierzycy, znany również jako fasoli garbanzo, daje dziecku sześć gramów białka. Mash up jakieś gotowane ciecierzyca zrobić hummus. Rozprowadzić na krakersa lub kromka chleba białko wypełnione przekąski.

Korzyści

Jeśli uda się karmienia malucha różnorodnych pokarmów wysokobiałkowych, korzyści są zdrowsze kości, skórę, włosy i narządów. Białko jest niezbędne dla wzrostu mięśni i tkanek, i jest źródłem energii dla rosnącego dziecka.