adcov.com

Żywienie ryb tilapia

Żywienie ryb tilapia


Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Tilapia to pyszne niskotłuszczowe i owoce kalorii niski jest piątym najbardziej popularne w Stanach Zjednoczonych. W 2007 roku, 1,14 funtów tilapia były spożywane per capita w Stanach Zjednoczonych. Oznacza to, że jeśli kwota tilapia zjedzony przez mieszkańców USA podzielona została między każdego mężczyzny, kobiety i dziecka, byłoby to uśrednione do 1,14 funtów każdy. Tilapia mogą być przygotowane na różne sposoby, w tym grilla, pieczone, pieczonej, sczerniały, smażona, smażone i grilla.

Identyfikacja

"Tilapia" to ogólna nazwa, która została podana do ponad sto gatunków ryb. Po ugotowaniu, to staje się biały, by mógł on być podstawiony w przepisach, które wymagają innych rodzajów ryb białych, takich jak plamiaka, flądry i soli. Tylko uprawia więcej niż ryba tilapia jest karp.

Żywienie

3-Oz. porcji (85 gram) z tilapia zawiera 80 kalorii, 16 g białka i 1,5 g tłuszczu, przy czym 0 g tłuszczów nasyconych i trans. Zawiera również żadnych węglowodanów lub błonnika. Jest to doskonałe źródło niacynę, witaminę B12, potas, selen i fosfor.

Korzyści

Tilapia jest dobrym źródłem białka zdrowe. Gdy wytwarza się u zdrowego sposób z małym lub bez dodatku tłuszczu, takie jak pieczenie, opiekanie, czy grilowanie, jest niskokaloryczny i nie zawiera nasycone tłuszcze lub trans.

Kontrowersje

W lecie 2008 roku, badania, które przeprowadzono w Wake University i opublikowane w Journal of American Dietetic Association stwierdził, że tilapia hodowlane rzeczywistości może być złe dla serca, ponieważ zawierały zbyt dużo omega-6 kwasy tłuszczowe i zbyt mało omega -3 kwasy tłuszczowe. Wiele źródeł, w tym Sanford Health, szybko opublikowany przeciwstawne poglądy.

Rozważania

Chociaż tilapia jest ogólnie zdrowe źródło pożywienia, powinno być spożywane z umiarem przez tych oglądanie ich poziom cholesterolu, ponieważ 3 uncje surowego tilapia zawiera 42 mg (lub 15 procent zalecanego spożycia dziennego) cholesterolu.