adcov.com

Życie z etui & J-choroby Crohna

Choroba Crohna

Choroba Crohna jest formą choroby zapalnej jelit (IBD). Ta szczególna postać IBD charakteryzuje podrażnienia w postaci wrzodów wzdłuż jelit oraz zapalenia w ścianach układu pokarmowego. Gdy już, to często idzie w głębi błony śluzowej jelita grubego i odbytnicy, tworząc czasem wyniszczające objawy, w tym ból i skurcze w okolicy brzucha, łagodne do ciężkiej biegunki, krwawe stolce, gorączka, zmęczenie i utrata apetytu. Jeżeli stan pogarsza się, niektórzy ludzie z chorobą Crohna również cierpią z owrzodzeniem do rany w przewodzie pokarmowym, tak więc owrzodzenia zostały opracowane do otwartych owrzodzeń. Czasami, te wrzody są tak poważne, że w rzeczywistości go w całości przez śluzówkę jelita, tworząc przetoki.

Etui J

Jeśli leki, dieta, antybiotyki i suplementy nie działają w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna, osoba może wymagać operacji. W stosunkowo ciężkich przypadkach może to prowadzić do zabiegu chirurgicznego w celu skonstruowania j-woreczka. J-woreczek, nazywany dalej w jelicie krętym, woreczek jest torebka utworzona z końca jelita cienkiego. Jest skonstruowany po chirurg usunął danej osoby duże jelita, która obejmuje zarówno jelita grubego i odbytnicy. Celem j-woreczka przechowywania stolca osoby, ponieważ ta część przewodu pokarmowego został usunięty.

Życie po operacji

Po osoba miała szansę, aby odzyskać od zabiegu i budowy j-etui, potrzebna jest zmiana diety. Z tego rodzaju rekonstrukcji przewodu pokarmowego, osoba musi zmienić sposób, w jaki on zjada swoje posiłki, przesuwając się od standardowego podejścia do jednego, że składa się z wielu małych posiłków w ciągu dnia "trzech posiłków". Ponieważ operacja nie zawiera żadnej rekonstrukcji do żołądka, to zajmie trochę wysiłku, aby stosować się do tych wytycznych.

Dieta

Chociaż to wciąż ważne, aby utrzymać dobrze zbilansowanej diety, są pewne zdrowe pokarmy, które mogą spowodować utrudnienia, jak grzyby lub orzeszki ziemne, kukurydza, a także wywołać biegunkę, jak fasola, papryka i brokuły. Dietetyk powinien szczegółowo jakie pokarmy należy i nie powinien jeść.