adcov.com

Zwyczajowych nazw dla choroby Parkinsona

Zwyczajowych nazw dla choroby Parkinsona


Choroba Parkinsona jest przewlekłą i degeneracyjne choroby układu nerwowego. Ponieważ choroba powoduje, że komórki nerwowe w określonej części mózgu degeneracji, ruch ciała pacjenta jest ograniczona.

Choroba Parkinsona

Choroba Parkinsona zajmuje to nazwać James Parkinson, angielski lekarz, który w 1817 roku jako pierwszy opisał skutki choroby w organizmie człowieka.

Porażenie drżenie

Ponieważ jednym z głównych objawów choroby Parkinsona jest widoczne drżenie, choroba nazywane wytrząsanie porażenie.

Paraliż Agitans

"Paraliż agitans" to po łacinie potrząsając porażenie dziecięce i służy jako terminologii medycznej dla tej choroby, zgodnie z University of Maryland Medical Center.

Parkinsonizm

Osoba, która wykazuje objawy choroby Parkinsona, powiedział, że parkinsonizm. Jednak nie wszyscy, którzy wyświetlić parkinsonizm w końcu jest z rozpoznaniem choroby Parkinsona. Parkinsonizm mogą być również spowodowane przez guza mózgu, zapalenia lub urazu lub udaru mózgu, leków lub toksyn, zgodnie z Merck podręczniki Biblioteki Medycznej.

Podstawowym parkinsonizm

Choroba Parkinsona jest czasami zwanym pierwotnym i parkinsonizm idiopatycznej choroby Parkinsona, w zależności od strony MedicineNet. Określenie samoistne oznacza, że ​​nie jest znany przyczyną choroby.