adcov.com

Zwiększenie białka w diecie

Niezbędne do wzrostu mięśni i reprodukcji, jak również do budowy nowych komórek i naprawy tkanek, białka jest koniecznością w diecie każdego człowieka. Czy poszukuje diety, która jest ściśle bazie roślin, zwierząt opartych lub zawiera obie opcje, dietetyków znajdziesz wiele znanych dostępnych opcji.

Warzywa

Wybierz roślinnych źródeł białka, jeśli starają się zawierać wyższe poziomy białka z obniżenia poziomu cholesterolu i zmniejszone szanse na serce i problemy związane z cholesterolu. Białko roślinne można znaleźć w dużych ilościach w brokuły, buraki, karczochy, brukselka, kalafior, kapusta, bakłażan, zielony groszek, rukiew wodna, cukinia, cebula i szpinak. Źródła białka zawierają owoce banany, jabłka, winogrona, kantalupa, ananas i brzoskwinie. Miłośnicy zboża może otrzymać ich białka przez jęczmień, gryka, ryż brązowy, ryż, owsianka, proso i kiełki pszenicy. Rośliny strączkowe, takie jak soczewica, Split groch, Garbanzo i fasola są również odpowiednie wybory. Soja, w szczególności, są doskonałym wyborem dla bazie warzyw, białka bogate żywności. Nasiona i orzechy są wysokiej białka żywności. Czarne orzechy włoskie, migdały, orzechy nerkowca, dyni, słonecznika i sezamu może pomóc w dążeniu do wyższej diety białkowej.

Zwierzęta

Zatrzymaj się na rzeźnika zwierzęcych źródeł białka. Ogólnie rzecz biorąc, jedzenie mięso jest bogate w białko. Oferowanie zrównoważoną zawartość aminokwasów, mięso jest często określany jako kompletne białko. Można znaleźć wysokiej zawartości białka wołowiny, jagnięciny, drobiu, wieprzowiny, indyka, drobiu, ryb i skorupiaków, takich jak kraby. Ważne jest, aby zauważyć, że zwiększone zużycie białkiem jest związane z wyższym poziomem cholesterolu we krwi, otyłość, lipoprotein niskiej gęstości (LDL) oraz większe ryzyko choroby niedokrwiennej serca i miażdżycy tętnic. Jeśli jest to możliwe, zasięgnąć mięsa o niższej zawartości tłuszczu ogólnego, takie jak dziczyzna. Nawet lepiej, zrobić sobie przysługę i ograniczyć ilość czerwonego mięsa można konsumować. Produktów mlecznych, takich jak ser, masło, jogurt i mleko oferują wysokiej zawartości białka, ale także wiąże się z większym ryzykiem dla zdrowia. Ogólnie rzecz biorąc, te źródła wysokobiałkowe powinny być spożywane z umiarem.