adcov.com

Zwężenie kanału kręgowego i bólu kolana

Według Centrum USC Chirurgii Kręgosłupa, zwężenie kanału kręgowego jest główną przyczyną bólu i dyskomfortu w naszym społeczeństwie. Przede wszystkim dotyczy to osób starszych, i może powodować ból w nogach podczas stania lub chodzenia. Pacjenci mogą najpierw przedstawiają się z bólu kolan, co może prowadzić do błędnego rozpoznania; zwężenie kanału kręgowego jest powrotem problemem. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz pytania na temat tej choroby.

Co to jest zwężenie kanału kręgowego?

Zgodnie z Mayo Clinic, zwężenie kanału kręgowego jest zwężenie przestrzeni kręgosłupa. To zwężenie występuje zwykle w górnej lub dolnej części pleców i może wywrzeć nacisk na rdzeń kręgowy i nerwy, które pochodzą od kręgosłupa.

Objawy kręgowego

Mayo Clinic, że warunek ten może powodować skurcze nóg, drętwienie lub utrata czucia w kończynach, funkcji pęcherza moczowego i jelit, problemów i bólu w plecach, szyi, ramion i barków.

Zwężenie kanału kręgowego i bólu kolana

Zwężenie kanału kręgowego może powodować stan zwany psuedoclaudication, doradza Mayo Clinic. Stan ten powoduje ból i skurcze w nogach podczas chodzenia lub stania przez długi okres czasu. Ból spowodowany przez nerwy, które są sprasowane w obszarze lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Ból może pojawić się w dowolnym miejscu w nodze, w tym stawu kolanowego.

Diagnoza kręgowego

Zgodnie z University of Southern California na Centrum Chirurgii Kręgosłupa, wielu pacjentów otrzymać diagnozę kręgowego po wizycie u lekarza ze skargą bólu kolana. Ból kolana, który występuje z powodu choroby może powodować dezorientacji w leczeniu powodu błędnej diagnozy. Lekarz może myśleć, że jest to problem z samym stawu kolanowego, a nie problem z powrotem.

Omówić z lekarzem specjalistą

Jeśli ból kolana jakiegokolwiek rodzaju, lub chcesz wiedzieć, jak zwężenie kanału kręgowego może powodować ból w całej nodze, należy zadawać pytania w czasie następnej wizyty u lekarza. Lekarz może zaoferować porady lub przepisać leki, które ma na celu pomóc złagodzić ten ból. Jeśli masz przewlekły ból kolana, zwrócić się do lekarza w celu rozważenia kręgowego więc nie wychodzą jako możliwą przyczynę.