adcov.com

Źródło wysokiej jakości białka

Źródło wysokiej jakości białka


Określenie "jakości białko" odnosi się do tego, jak również aminokwasów w białku odpowiada wymaganiom w organizmie, jak również w jaki sposób łatwo dostępne i strawnych białek jest. W skrócie, jakość białka jest odbiciem jak również organizm może wykorzystywać składniki odżywcze w białku. Osiem niezbędne aminokwasy, które tworzą kompletne białko, nie mogą być wytwarzane przez organizm, ale może być wykonana z dwóch spożywanych razem.

Jaja

Jaja są wysokiej jakości białka, które mogą przyczynić się do wzmocnienia mięśni, bieżąco pełne i przedłużonego energii. Jaja nie powodują skoki cukru we krwi, które może doprowadzić do awarii później. Zawierają one również niezbędne aminokwasy niezbędne do budowy i tworzenia mięśni.

Nabiał

Produkty mleczne, takie jak sery, mleko i jogurt są dobrym źródłem białka oraz wapnia, które utrzymuje kości i zęby mocne. Wybierz odtłuszczone lub niskotłuszczowe wersje tych produktów, jeśli chcesz zwiększyć utratę masy ciała. Osoby z nietolerancją laktozy lub tych na diecie wegańskiej mogą wybrać imitacje sojowego pamiętnika, które zawierają białko, jak również.

Chude mięso

Wybierz białe mięso drobiowe na ciemnym mięsem, która jest wyższa w tłuszczu. Usuń skórę przed gotowaniem lub kupić produkty mięsne bez skóry. Polędwica wieprzowa jest kolejnym zdrowe źródło białka, i chudej wołowiny zawiera cynk, żelazo i witaminę B-12 dla jednego więcej gram tłuszczów nasyconych niż piersi kurczaka bez skóry.

Fasola

Zaledwie pół szklanki ziaren ma taką samą ilości białka jak 3-oz. stek, i mają też dużo błonnika, aby pomóc w sytości przez spowolnienie przepływu pokarmu przez jelita. Posiadają niezbędne witaminy i nie spowodować skok poziomu cukru we krwi.