adcov.com

Źródło opryszczkę

Opryszczka: Niektórzy nazywają je pęcherze gorączka zamiast, a środowisko medyczne może używać określenia "opryszczki wargowej" lub "opryszczka jamy ustnej." Niezależnie od nazwy te bolesne pęcherze można nazwać, źródłem wszystkich opryszczkę można doszukiwać się wspólnej wirusa, że ​​wiele osób nabyć w pewnym momencie w dzieciństwie --- herpes simplex-1.

Śledzenie Źródło

Obecność HSV-1 w populacji amerykańskiej jest dość powszechne; Amerykańskie Stowarzyszenie Zdrowia Społecznego (Asha) wskazuje, że 50 procent ma HSV-1, który wywołuje opryszczkę, i że do czasu populacja osiągnie wiek 50, 90 procent będzie miało wirusa. Asha, że ​​większość ludzi nabywa HSV-1 w pewnym momencie w dzieciństwie.

Opryszczka: wysoce zaraźliwa

Gdy ktoś wysyła HSV-1, to nie jest zwykle zamierzone. Umowy Dzieci wirusa po otrzymaniu całusa od względnej lub innego kontaktu twarzą w twarz, choć HSV-1 może być również rozprzestrzeniać się za pośrednictwem współdzielonych maszynki do golenia, ręczniki i sztućce. Po HSV-1 wchodzi w ciało, to sprawia, że ​​jego sposób na zwoje na szczycie kręgosłupa i leży w uśpieniu, aż coś powoduje wirus obudzić. Końcowym rezultatem infekcji HSV-1 jest bolesne, że wodnisty blister wybucha w ustach lub wokół ust --- opryszczki.

Opryszczka: Ile można się spodziewać?

Według ASHA, tylko około 25 procent osób z HSV-1 ma kolejnych ognisk opryszczka. Czynniki, które są podejrzewane reaktywować wirusa to stres, choroby, ekspozycji na słońce, a miesiączki, chociaż wirus może obudzić z nieznanych powodów. Ludzie, którzy doświadczają wiele ognisk opryszczki jamy ustnej może otrzymać receptę na doustną leków antywirusowych od lekarza, aby zmniejszyć czas trwania i nasilenie opryszczka. Leki te mijają markami Valtrex, Famvir i Zovirax, są takie same, jak te stosowane w leczeniu opryszczki narządów płciowych.

Inne rodzaje leczenia

Zgodnie z Mayo Clinic, większość ludzi z opryszczka nie wymagają leczenia, jak pęcherze rozwiązać na własną rękę od siedmiu do dziesięciu dni. Jednak, ponieważ opryszczka może być dość bolesne, istnieje ponad-the-counter kremy i balsamy o właściwościach znieczulających, które mogą być zastosowane. Asha przestrzega przed nadużywaniem tych produktów, jak często dotykając opryszczki może zmniejszyć tempo, w którym leczy.

Środki ostrożności Ból zimno

Opryszczka jest zaraźliwa. Nie tylko może niewinny pocałunek rozprzestrzeniania się wirusa na innych ludzi, którzy z kolei uzyskać opryszczkę; HSV-1 może również spowodować epidemii opryszczki narządów płciowych, jeśli ktoś z opryszczki sex oralny niezakażonych partnerów. Chociaż ta metoda transmisji jest mniej powszechne niż simplex-2 wirusa opryszczki, który jest nadawany drogą płciową, Mayo Clinic i CDC wskazują, że zwiększenie stopy przypadków opryszczki narządów płciowych "spowodowanych przez seks oralny, obecnie stoi na poziomie około 10 procent, jest powodu do niepokoju.