adcov.com

Źródła zeaksantyna

Ochrony zdrowia ciała i swojej wizji są ważne. Istnieje wiele suplementów diety na rynku mające na celu pomóc Ci nie tylko to. Jednym z pojawiających się super suplementów zeaksantyny. Zeaksantyna są przechowywane w skórę i oczy i pomaga uniknąć uszkodzenia wzroku. Połączenie zdrowej żywności i suplementów wydaje się być idealna recepta na maksymalnych korzyści.

Znaczenie

Zeaksantyna jest silnym przeciwutleniaczem, który może bronić organizm przed szkodliwym działaniem i obrażenia od wolnych rodników, chroniąc oczy przed AMD (związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej) i zaćmy. Jeśli palisz lub pić regularnie i / lub mieć dietę z kilku owoców i warzyw, organizm wymaga więcej zeaksantyny i luteiny) (dla optymalnych efektów zdrowotnych. Znając najlepszych źródeł zeaksantyny może upewnić się, że chroni ciało i swoją wizję na najbliższe lata.

Co jest zeaksantyna i gdzie to znaleźć?

Zeaksantyna to karotenoidy podobne do beta-karotenu, ale stosowane w różny sposób w organizmie. Zamiast metabolizowane w witaminę A, zeaksantyna należący do grupy ksantofile, który jest rozmieszczony w całym organizmie, głównie w plamce żółtej i soczewce oka. Bogatym źródłem zeaksantyny (i luteiny) są ciemne, zielone warzywa (jak rzepy, Collard Greens, jarmuż, szpinak i sałata rzymska), a także kukurydza, brokuły, brukselka, cukinia i groszek. Dla maksymalnej absorpcji tych środków spożywczych, z lekkim parze lub jeść je na surowo jest optymalny.

Żywność o wysokim poziomie zeaksantyny

Istnieją pokarmy, które zawierają więcej zeaksantyny niż inni. Niektóre z produktów, Super-opłata to (w kolejności od najwyższej do najniższej) papryki pomarańczowe (RAW), japońskich persimmons, zamrożone lub gotowanej kukurydzy, surowego szpinaku, gotowane rzepa, gotowane zieleni Collard, surowej sałaty (romaine w szczególności), gotowane szpinak, jarmuż, gotowane mandarynki i mandarynki. Żółtka i jęczmienia są dodatkowe źródła luteiny w znacznie mniejszych ilościach naturalnie występujące zeaksantynę.

Aby uzupełnić lub nie uzupełnianiu

Biorąc pod uwagę średnią amerykańską dietę, najprawdopodobniej nie otrzymuje wystarczającej ilości zeaksantyny jedynie w żywności. Jeśli masz skłonność do określonego warunku lub jeśli zdiagnozowano AMD, może trzeba większe ilości (do 10 mg na dobę) z zeaksantyny do maksymalizacji swoich korzyści. Większość suplementów są w formie luteiny i zeaksantyny kombinacji / wypakowaniu z kwiatu nagietka. 2002, czystych dodatki zeaksantyny stały się dostępne na rynku.

Rozważania

Badania sugerują, że wschodzących palenie może hamować zdolność organizmu do wchłaniania karotenoidów jak zeaksantyna. Jeśli regularnie palić ani pić, należy porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem zeaksantyna dodatku, aby uniknąć działań niepożądanych. Leki, takie jak cholesterol i kolestypolem, Colestid cholestyraminą (grupy leków, znanych jako wiążących kwasy żółciowe) mają tendencję do obniżenia się poziomu karotenoidów. Niektóre margaryny jak Benecol lub inne z dodatkiem steroli roślinnych mogą zmniejszyć zdolność do absorbowania zeaksantynę. Nie są znane żadne skutki uboczne i toksyczność dla zeaksantyna suplementacji.