adcov.com

Źródła testosteronu

Źródła testosteronu


Zarówno mężczyźni, jak i kobiety produkcji testosteronu, hormonu odpowiedzialnego za prawidłowy rozwój mężczyzn seksualnej. Nadprodukcja tego hormonu można prowadzić na zaburzenia i chociaż lekarze stosują syntezy testosteronu do leczenia hipogonadyzmu, jego stosowanie może powodować niekorzystne efekty uboczne.

Identyfikacja

Testosteron jest naturalnie występujących hormonów steroidowych, że korpus z syntezą cholesterolu. Jądra mężczyzn, kobiet i jajniki gruczołów nadnerczy produkują testosteron obu płci w różnych ilościach.

Funkcja

Testosteron wywiera działanie anaboliczne, które zwiększają wzrost mięśni i poprawy gęstości kości. U mężczyzn hormon ten wytwarza plemniki i wywiera skutki androgenne, takie jak pogłębione głosu, łysienia męskiego wzorca i zarostu.

Korzyści

Lekarze mogą przepisać syntetycznego testosteronu w leczeniu hipogonadyzm związany z wiekiem, co jest niedobór naturalnej produkcji mężczyzny testosteronu. W ramach hormonalnej terapii zastępczej, syntetyczny testosteron pomaga w leczeniu zaburzeń erekcji, libido i umniejszać spadek psychicznego i fizycznego samopoczucia.

Komplikacje

Jajniki zazwyczaj wytwarzają bardzo mało testosteronu; jednak kobieta chora na raka jajników lub zespołem policystycznych jajników (PCOS) będzie produkować nadmiar testosteronu. Ponadto, rozszerzenie kory nadnerczy zwanego przerostu nadnercza może wynikać z nowotworu i nadmierną produkcję testosteronu u obu płci.

Ostrzeżenie

Mężczyzn cierpiących na raka prostaty i raka piersi mężczyzna nie powinien brać syntetycznego testosteronu, a pacjentów z cukrzycą lub istniejącą wcześniej chorobą serca przed użyciem tego hormonu powinny skonsultować się z lekarzem.

Sportowcy biorąc nadmiar testosteronu w celu poprawy wydajności może wystąpić zwiększone poziomy wątroby i cholesterolu w surowicy krwi, co może prowadzić do niewydolności serca, udaru mózgu krzepnięcia problemów i choroby wieńcowej.