adcov.com

Źródła naturalne antyoksydanty

Źródła naturalne antyoksydanty


American Cancer Institute definiuje przeciwutleniacze jako substancje w naszym organizmie, które oddziałują i obligacji z niestabilne cząsteczki zwane wolnymi rodnikami. Wśród organizacji, wellness, jest wiele myśli, że dieta bogata w antyoksydanty może zapobiec chorobom poprzez ochronę ścianę komórkową z atakami wolnych rodników. Jednak badania nie zostały ostatecznie przedstawione bezpośredni związek między przeciwutleniacze jemy i poprawy zdrowia. Zamiast tego, jak organizacje wellness National Cancer Institute i magazyn Prewencji robią bardziej konserwatywne rekomendacji. Ponieważ dieta wykazano wpływu SPA, są one po prostu zalecający diety zrównoważonej z szerokiego zakresu produktów spożywczych bogatych w antyoksydanty. Po prostu naśladują niektórych grup żywności bogatej w przeciwutleniacze; ale przy odrobinie badań, można znaleźć smaczne i zdrowe równowagi, który działa z własnej życia.

Pomarańczowe owoce i warzywa

Jaskrawo kolorowe owoce i warzywa, takie jak słodkie ziemniaki, marchew, kantalupa, dynia, morele, dynia i mango są bogate w karotenoidy i beta-karotenu. W roślinach, karotenoidy chronią roślinę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Nasze ciała konwersji beta-karotenu do witaminy A. W swojej pierwotnej formie, karotenoidy są silne przeciwutleniacze, które są uważane wzmocnić układ odpornościowy.

Zielone, liściaste warzywa

Zielone, liściaste warzywa, w tym Collard zieleni, szpinak i kapusta, oprócz konieczności pewne poziomy beta-karotenu są bogate w luteinę. Klasyfikowane jako karotenoidów, luteina jest uważany walki wolne rodniki spowodowane ultravoilet promieniowania słonecznego i może chronić oczy przed ślepotą i zwyrodnienia plamki żółtej.

Czerwone, mięsiste owoce

Innym karotenoidów, Likopen występuje w pomidorach, arbuzy, guawa, papaja, morele, różowego grejpfruta, pomarańczy krwi i innych produktów spożywczych. Ponieważ nasz organizm nie przekształcić go w witaminy A, jest silniejszy przeciwutleniacz niż beta-karoten. I o dziwo, w sosie pomidorowym, ketchupem lub postaci konserw ma wyższe stężenie likopenu niż w postaci świeżej.

Rośliny strączkowe i ziarna

W przeciwieństwie karotenoidy, selen nie przeciwutleniacza składników odżywczych, a raczej mineralne potrzebne mechaniki enzymatycznych. Jak cynk, które jest niezbędne w diecie mineralnych, selen uzyskać tylko poprzez dietę. Ryż i pszenica są głównymi źródłami minerału. W Stanach Zjednoczonych, gleby bogate w selen przenosi minerału do pokarmu roślinnego. Żywiec karmi bogate w selen zachować ją w tkance mięśniowej.

Cebula, czosnek i Pory

Cebula, czosnek i pory są częścią grupy allium warzyw bogatych we flawonoidy, witaminę C, selen i związki siarki. Jak z pomidorów, te warzywa zachowują swoje potencjalne właściwości przeciwutleniające, nawet po ugotowaniu. Jeśli masz awersję do cebuli i czosnku, właściwości przeciwutleniające grupy Allium może być podjęta w formie tabletek.

Jagody

Borówki, jeżyny, maliny i truskawki to jedne z najbogatszych w składniki antyoksydacyjne. W rzeczywistości, według systemu klasyfikacji USDA na poziomie antixoidant, jagody wzięło wielu z 10 najlepszych miejsc. Jagody w tym żurawiny bogate są w fitochemiczne, które nadają naturalny kolor, smak i zapach. Łącząc jagody z innymi żywności antyoksydacyjnych, można spożywać dzienną dawkę zdrowych przeciwutleniaczy i składników odżywczych. Na przykład ellagitannin, substancja maliny i truskawki, że zapobiega się wzrostowi komórek rakowych, podczas gdy anthocyanis, Znaleziono jagody, uważa się, że ochrona komórek nerwowych.