adcov.com

Źródła czystego białka

Źródła czystego białka


Białko jest podstawowym budulcem żywienia. Ważne jest, aby ludzie, aby uzyskać wystarczająco dużo białka w diecie, aby zapewnić, że ich ciała rozwijać się i funkcjonować zdrowo. Centers for Disease Control, że zalecana ilość spożycia białka jednostki jest między 10 a 35 procent ich dziennego zapotrzebowania na kalorie. Znalezienie sposobów na integrację procent białka w diecie jest łatwe, gdy wiesz, jakie rodzaje żywności jeść. Białko występuje w wielu różnych źródeł, zarówno zwierząt i roślinnych.

Białka z mięsa

Wiele osób uważa, mięsa, kiedy rozpocząć poszukiwania protein. Wołowina, wieprzowina, kurczak, indyk, ryby i inne źródła zwierzęce są ładowane z białka. Według Szkoły Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Harvarda, białka, które pochodzą z mięsa, są znane jako "kompletne białek", ponieważ te rodzaje białek dostarczyć do organizmu człowieka we wszystkie niezbędne aminokwasy. Są to aminokwasy, które sprawiają, że ciało nie może samo w sobie lub przez modyfikację innych aminokwasów.

W kategorii białka mięsa, steki i czerwone mięso są efektywne źródła czystego białka. Harvard University twierdzi, że sześć uncji pieczonej porterhouse steak ma 38 g białka. Łosoś jest kolejnym doskonałym źródłem, średnio 34 gramów białka na porcję sześciu uncji.

Proteiny zbożowe i roślin

Niektórzy ludzie wolą, aby ich dzienne spożycie białka z, źródeł bez udziału zwierząt na bazie roślin. Tofu, soja, orzechy i rośliny strączkowe są pokarmy, które zawierają białko, chociaż te rodzaje białek nazywane są "niekompletne białka." Niekompletne białka brakuje jednego lub więcej aminokwasów, które tworzą kompletne białko. Jednak rośliny i ziarna są nadal bardzo dobre źródła. Harvard University informuje, że jest 18 g białka w jednej filiżance gotowanej soczewicy.

Jaja i nabiał

Jaja i produkty mleczne są źródłem kompletnego białka. Mleko, ser, twaróg, śmietana i jogurt są opcje mleczne, że wiele osób wybiera podczas próby do pracy białka w diecie. Na przykład, w połowie filiżanki twarożku ma 15 g białka, a jedno duże jajko ma około sześciu gramów białka.