adcov.com

Żółciowych zakażenia przeszczepu wątroby

Żółciowych zakażenia przeszczepu wątroby


Twoja wątroba jest niezbędna dla zdrowia i funkcji organizmu, gdyż pomaga w żywności disgestion, zachowuje czyste krew płynie, produkuje cholesterol, i przechowuje witaminy i minerały, więc twoje ciało może zrobić to przez cały dzień. Jeżeli poważny, choroby wątroby, takie jak zapalenie wątroby, marskość wątroby i raka wątroby może wymagać przeszczepu wątroby.

Co to jest żółć?

Żółć jest ciemny żółty lub zielony, faul smaku płyn trawienny wydzielany przez wątrobę, który pomaga w trawieniu i podział tłuszczów. To przechodzi żółciowych i może być przechowywany w woreczku żółciowym. Żółć sole, bilirubiny i cholesterolu są jego główne treści, ale również wody i soli. Żółć odprowadzane do dwunastnicy, gdzie utrzymuje wchłanianie i trawienia tłuszczów.

Przeszczepy

Po zdiagnozowano choroby wątroby, lekarz zadecyduje, czy jesteś kandydatem do przeszczepu wątroby. Gdy są uważane za dobrą perspektywę, wątroba musi się znaleźć. Będzie umieścić na liście oczekujących, aż wątroba, który spełnia Twoje potrzeby jest dostępny. Różne czynniki odgrywają rolę, jak długo to trwa, takich jak na etapie choroby i czy wątroba jest właściwy rozmiar i typ krwi dla ciała.

Powikłania żółciowe

Najczęstsze problemy, które występują po operacji przeszczepu wątroby ma z wydzieliny żółciowych w organizmie na skutek nieszczelności. Powikłań żółciowych występują u 13 procent do 19 procent pacjentów pooperacyjnych. Czasami problemy wynikają z trudności technicznych. Inne czasy, wyciek żółci z dróg żółciowych mogą powodować włóknienie lub blizny. Często problemy te wynikają z łączących końce dawcy i biorcy kanałach. Końcówki mogą skurczyła się lub nie jest w stanie wyleczyć właściwie po operacji.

Rozwiązania

Istnieją różne rozwiązania mocowania instancji związanych żółci-po zabiegu przeszczepu. W przeszłości, operacja była jedyna możliwość, która może być bardziej inwazyjne i powodują urazy pacjenta, otwarcie drzwi do możliwości spowodowania infekcji. Jeśli ilość wycieku lub uszkodzenia nie jest zbyt poważne, lekarz może być w stanie iść i naprawić przewód, inaczej nowa przeszczep może muszą być wykonane. Drenaż żółci może być wykonywane z zewnątrz ciała, ale może trwać przez długi okres czasu, aby zakończyć. Żółciowa endoskopii, który jest insercja w małym urządzeniu zobrazowania narządu mogą pomóc monitorować odprowadzanie żółci lub gojenie wątroby po zabiegu.

Objawy

Lekarz będzie monitorować postępy po przeszczepie wątroby, aby zapewnić organizm przystosowuje się do niego i że nie ma żadnych oznak infekcji, odrzucenia lub wycieku żółci. Lek będzie przepisywany pomagają organizmowi zaakceptować nową wątrobę. Niektóre objawy, że coś jest nie tak mogą być nudności, żółtaczka (zażółcenie skóry), gorączka lub ból. Jeśli pojawiają się objawy, lekarz może zrobić biopsję, która polega na pobraniu niewielkiej próbki z wątroby i bada go.