adcov.com

Znaki złamanej kości ogonowej

Znaki złamanej kości ogonowej


Złamane kości ogonowej jest powszechnie znany jako złamania kości ogonowej. Kość ogonowa jest najniższy odcinek kręgosłupa lub kręgosłupa. Jest ona w kształcie trójkąta i ma mały rozmiar. To składa się z czterech kości kręgosłupa (lub skondensowany kręgi). Jest nieco zakrzywione przejście z drugiej strony kręgosłupa wszystkie sposób wewnątrz miednicy. Ma ona niewielką ilość ruchu. Istnieją różne możliwe objawy, że kości ogonowej jest uszkodzony.

Znaki

Najczęstsze objawy złamanej kości ogonowej to uczucie tkliwości bezpośrednio na kości ogonowej i ból, że wzmacnia się, gdy siedzi się z krzesła lub siedzi w ogóle. Jeśli zauważysz, ból lub tkliwość w regionie kości ogonowej, jest bardzo prawdopodobne, że doszło do złamania go. Można również zauważyć, siniak w okolicy. Niektórzy ludzie mogą doświadczyć ekstremalnych ból, gdy angażują się w stosunku płciowego. Siedząc przez dłuższy czas również staje się bardzo trudne ze złamaną kość ogonową.

Zagrożenia

Niektórzy ludzie są na znacznie większe ryzyko złamania kości ogonowej. Znając czynniki ryzyka mogą ułatwić ustalenie, czy ktoś złamał kość ogonową. Te czynniki ryzyka to złe nawyki żywieniowe (zwłaszcza niedobory witaminy D lub wapnia), obniżono masę mięśni (które mogą spowodować spadek częściej i zły balans), różne wrodzone zaburzenia kości, starzenie się, osteoporoza, różne zajęcia rekreacyjne (jak na łyżwach), i przemoc. Kobiety są bardziej narażone niż mężczyźni, aby złamać ich tailbones, jak również.

Przyczyny

Ponadto, kilka wspólnych czynników może prowadzić do połamanych tailbones. Niektóre noworodki złamania ich kości ogonowej podczas podróży z kanału rodnego. Ponadto, jeśli spadnie na tylnym końcu, można złamać kość ogonową (dlatego łyżwiarstwo i inne zajęcia rekreacyjne, które mogą doprowadzić do popadnięcia w pozycji siedzącej są bardziej ryzykowne).

Siedząc Porady

Jednym z najczęstszych objawów jest złamanej kości ogonowej dyskomfort siedząc. Istnieje kilka sposobów, aby pomóc złagodzić ból siedzi ze złamaną kość ogonową. Metody te obejmują siedzi na jednej podkładce pączka lub poduszce powietrznej, slouching przesunąć do przodu wagi (z dala od kości ogonowej) i siedzi na krześle, które jest jednocześnie mocna i twarda (miękkie krzesła może często podnosić ciśnienie kości ogonowej).

Zapobieganie

Istnieje również kilka prostych sposobów, aby spróbować zapobiec złamane tailbones od dzieje się w pierwszej kolejności. Należą do nich uczestnictwo w obciążonych ćwiczeń, aby utrzymać mocne kości i zdrowe, i spożywanie diety pełen zarówno witaminy D i wapnia.