adcov.com

Znaki Infant porażeniem mózgowym

Rodzice dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym zauważy opóźnienia rozwojowe u dzieci w wieku poniżej trzech (Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i Stroke). W wielu przypadkach, dziecko może nie być w stanie przewrócić, siedzieć, pełzać, uśmiech, a nawet chodzić. Lekarze nie są pewni, co powoduje porażenie mózgowe, choć niektóre przyczyny mogą nawiązywać do chorób wczesnego dzieciństwa uszkodzenia mózgu lub problemów w łonie matki (Mayo Clinic).

Hipotonia

Hipotonia jest wczesnym wskaźnikiem, że Twoje dziecko może mieć porażenie mózgowe. Mięśnie w organizmie się zrelaksowany, jakby stały się dyskietki w ruchu.

Wzmożone

Wzmożone napięcie jest przeciwieństwem hipotonia i mięśnie Twojego dziecka będzie wydawać sztywny jak deska. Dzieci, które początkowo wystąpić hipotonia może czasami rozwijają nadciśnienie.

Koordynacja silnika

Niektóre dzieci z porażeniem mózgowym może skurcze mięśni (prawie tak, jakby były spastyczne) lub po jednej stronie ciała, może poruszać się łatwiej niż inne. Czasami ręce utworzą pięści, a dziecko nie chce zwolnić pięści.

Karmienie

U niemowląt podawania może być trudne. Mogą mieć trudności ze ssaniem lub połykaniem, a ich języki mogą czasami mocno naciskać jedzenie z ich ust.

Płacz

Chociaż to jest normalne dla niemowląt płakać, niemowlęta z porażeniem mózgowym nie można uspokoić. Są bardzo wybredna, a ich okrzyki są niezwykłe i piskliwy.

Inne Znaki

W ciągu pierwszych trzech miesięcy życia, niektóre dzieci z porażeniem mózgowym mogą wpatrywać się w przestrzeń, ciągłe mruganie oczu, skurcz, a nawet mieć drgawki. Możesz też zacząć odczuwać nadmierne ślinienie się, że głowa dziecka jest zbyt mała i nie rozwija się prawidłowo, lub że nie jest wystarczająco przybiera na wadze.