adcov.com

Znaki i przyczyny depresji

Znaki i przyczyny depresji


Depresja może być spowodowana przez czynniki biologiczne, psychologiczne i społeczne. Specyficzne objawy różnią się od objawów fizycznych, takich jak utrata masy ciała lub zysku, do tych emocjonalnych, takich jak uczucie bezradności. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie te objawy stanowią smutek, że tak nie odejdzie.

Objawy fizyczne

Depresja często przedstawia się w sposób, fizycznych, takich jak zmiany w wadze i / lub apetytu, niewyjaśnione bóle, niezdolność do koncentracji, niepokój lub zapalczywy, utrata energii i zainteresowania w działalności i zmiany w snu.

Znaki emocjonalne

Depresja prezentuje również objawy emocjonalne, takie jak uczucie bezradności lub beznadziejne, poczucie winy lub niegodne, a po myśli, że życie nie jest warte życia.

Rodzaje depresji

Cztery rodzaje depresji (depresji, Nietypowe Depresja, dystymia i Choroba afektywna sezonowa - SAD) mają różne przyczyny i obecnych nieco inne objawy. Depresji odpowiada umiarkowanych do ciężkich objawów trwające czasami dłużej niż sześć miesięcy. Przedstawia nietypowe objawy depresji, które mogą zapadać, gdy wystąpi pozytywna impreza. Dystymia objawów wskazujących na bardzo niskim poziomie, ale są na stałym poziomie. SAD przedstawia się podczas ponurych dni złej pogody i najczęściej jesienią i zimą.

Wpływy zewnętrzne jako przyczyny

Depresja może być wynikiem zdarzeń lub urazów, które występują w życiu. Niektóre z nich mogą zawierać małżeństwa lub rozwód, niepewność finansową, alkoholu lub narkotyków, bezrobocie, czy problemy zdrowotne.

Jako przyczyny wpływy wewnątrz

Depresja może wynikać również wewnątrz jednostki, takich jak będąc wynikiem wywiadem rodzinnym depresji albo nadużywania jak dziecko. Często wpływy przychodu i rozchodu pracować razem, aby stworzyć depresji.