adcov.com

Znaki i oznaki łagodnej FAE

Znaki i oznaki łagodnej FAE


Płodu skutki alkoholu (FAE) są to grupa powiązanych objawów, które wynikają z używania alkoholu matki w czasie ciąży. Warunek nie ma odrębne poziomy efektów; raczej przypadki przedstawić szereg problemów, które zwiększają nasilenie od łagodnego do ciężkiego. Objawy mogą być widoczne przy urodzeniu, chociaż nie zawsze tak jest. W mniej poważnych przypadkach, objawy, takie jak zaburzenia zachowania i uczenia się nie może stać się widoczne dopiero w późniejszym okresie życia dziecka.

Jakie są Fetal Alcohol Effects?

Płodu skutki alkoholu (Faes) są częścią większej grupy problemów, o których mowa w spektrum zaburzeń płodu alkohol (FSAD). Na ciężkiego końca widma alkoholowy zespół płodowy (FAS), zaś bardziej łagodne objawy zwane są płodowych efektów alkoholu (FAE). Objawy związane z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami zachowania są czasem określane jako związane z alkoholem zaburzenia rozwoju układu nerwowego (ARNDs), natomiast w odniesieniu do wad fizycznych określane są jako związane z alkoholem wady wrodzone (ARBDs).

Objawy fizyczne i objawy

Oznaki i objawy związane z fizycznymi skutków FSAD zawierać mniejszą głowę; krótki, zadarty nos; spłaszczone rowek między nosem a górną wargą; i cienka górna warga. Objawy te mogą stać się bardziej widoczne przez wieki 02:58. W latach młodzieńczych lat, funkcje te mogą stać się mniej widoczne; jednak powiększony nos może się rozwijać. Dzieci cierpiące na ekspozycji związanych z alkoholem będą mieć niską wagę urodzeniową. Osoby z FAS ogólnie będzie ważyć mniej niż 2500 gramów, a dzieci urodzone z mniej nasiloną FAE będzie również niedowagę, ale nie tak drastycznie. W najcięższych przypadkach FAS, objawy mogą obejmować wady serca i deformacje stawów, kończyn i rąk.

Inne oznaki i objawy

Wpływ alkoholu najprawdopodobniej uszkodzenie komórek mózgu i rdzenia kręgowego. FASD może poważnie wpływać na centralny układ nerwowy, w tym zmniejszenie siły mięśniowej, złej koordynacji i drżenia. FASD także wpływ rozwoju behawioralne i poznawcze. Oznaki i objawy u niemowląt należą drażliwość, trudności ssania i odporność na łączenie się z opiekunami. W ciągu roku w wieku szkolnym, te objawy mogą zaprezentować się jako problemy uwagi, zachowania i uczenia się. FASD ma również negatywny wpływ na zdrowie psychiczne, w tym wiele dzieci ze stanu wykazującej oznaki ataków depresji, lęku i paniki.

Przyczyny FASD

Główną przyczyną efektów związanych z alkoholem jest spożywanie alkoholu przez matkę w czasie ciąży. Alkohol przechodzi bezpośrednio z jej krwi do płodu. Badania nie były w stanie ustalić, czy którykolwiek poziom spożycia alkoholu w czasie ciąży jest bezpieczne; jednak cięższe spożycie alkoholu, tym bardziej poważne skutki. "Nadużywanie alkoholu" odnosi się do spożywania pięciu lub więcej drinków, nawet tylko na jeden raz. Inne czynniki, które prowadzą do zwiększonego ryzyka wystąpienia alkoholowego zespołu płodowego to zażywania narkotyków, palenia i słabe ogólny stan zdrowia matki. Warunkiem jest bardziej prawdopodobne, aby wpływać na pewne płodów od innych, choć powód pozostaje niejasna --- prawdopodobnie związane z łączem genetycznej.