adcov.com

Znaki i objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u niemowląt

Znaki i objawy zapalenia wyrostka robaczkowego u niemowląt


Zapalenie wyrostka robaczkowego jest poważnym stanem chorobowym, w którym dodatek staje się stan zapalny. Młodych ludzi w wieku pomiędzy 11 i 20 są najczęściej dotknięte warunkiem według KidsHealth.org. Kiedy starsze dzieci czują ból związany z zapaleniem wyrostka robaczkowego, często są w stanie opisać ich objawy więc rodzice są świadomi, że natychmiastowa pomoc lekarska jest konieczna; jednak, zapalenie wyrostka robaczkowego może również wpływać na niemowlęta, które nie mogą komunikować się ich ból ustnie.

Ból brzucha

Najczęstszym objawem zapalenia wyrostka jest ból w dolnej prawej części brzucha. Mimo, że dzieci nie mogą opisać tego bólu do Ciebie, możesz oglądać ich język ciała, aby uzyskać lepszy pomysł, gdzie czują ból. Niemowląt cierpiących ból wyrostka robaczkowego może przechylić się lub zginać z jej prawej strony, zwłaszcza jeśli ból dotyka mięśni, prowadząc do jej prawej nogi, według BabyCenter.com.

Obrzęk brzucha

Gdy załącznik jest zainfekowany, pęcznieje i wypełnia się ropą, według MayoClinic.com. Obrzęk może być widoczne z zewnątrz jamy brzusznej. Obrzęk lub wzdęcia brzucha jest jednym z najczęstszych objawów zapalenia wyrostka robaczkowego u dzieci poniżej 2 uszy stary, według KidsHealth.org. Brzucha może być również wrażliwy na dotyk, według Babycenter.com.

Objawy grypopodobne

Objawy podobne do grypy, takich jak żołądek wymioty, utrata apetytu, zaparcia, biegunka i gorączka to objawy zapalenia wyrostka robaczkowego, według MayoClinic.com. U niemowląt, biegunka może się w małych ilościach i zawierają śluz, według KidsHealth.org. Niemowląt może również oddawać mocz często i może mieć trwałe stany podgorączkowe, według strony internetowej. Jeśli dodatek pękła (co występuje zwykle 24 do 72 godzin po objawy zaczynają), ta gorączka może przerodzić się nawet do 104 stopni F.