adcov.com

Znaki i Objawy wysokiego autyzmu u dorosłych

Znaki i Objawy wysokiego autyzmu u dorosłych


Rodzice i lekarze często złapać objawy wysokiej autyzmem u dzieci wcześnie, ale niektóre osoby osiągają dorosłość przed uznane jako autystyczne. Behawioralne dolegliwości, takich jak zaburzenia społeczne, zdolności uczenia się i komunikacji wskazują wysokie autyzmem lub zespołem Aspergera (inna forma wysokiej autyzmem) u osób dorosłych. Natychmiastowe uwagę należy zwrócić na te objawy, aby zapewnić zdrowe i zrównoważone życie dla autystycznych dorosłych.

Utrata umiejętności społeczne

Dorośli z wysokiej autyzmem często wykazują zaburzenia lub całkowity brak umiejętności społecznych. Te dorośli znaleźć interakcji społecznych trudne, ponieważ posiadają one niezdolność do zrozumienia komunikacji niewerbalnej i mają tendencję do interpretowania komunikacji werbalnej dosłownie, co hamuje ich zrozumieniu niuansów wolnego interakcji społecznych. W sytuacjach społecznych, mogą powstrzymać się od inicjującego rozmowę, unikać kontaktu wzrokowego, samotności lub wsunąć do wyświetlania niechęci lub obojętności wobec czułych gestów fizycznych, takich jak uściski i akcentami. Według Autyzmu Info Guide.com, dotkniętych dorosłych Asberger jest może komunikować się w normalny sposób, ale pokazują skrajne zainteresowania w specjalnych obszarach, czasami angażują się w nieprzerwanego monologów na te tematy.

Powtarzalne i ekscentrycznym zachowaniem

Czy wielokrotnie recytować wiersze z książki, stale powtarzających się dźwięków lub gestów lub powtarzanie części poprzedniej rozmowy, osób dotkniętych wysokim autyzmem wykazują potrzebę powtórzenia. Niektóre osoby z autyzmem wykazują ekstremalną i powtarzającego zainteresowanie obiektami, do drobnych drobiazgów. Wysoka funkcjonowanie dorosłych z autyzmem często czują się głęboko emocjonalny, ale nie są w stanie wyrazić to za pomocą normalnego zachowania, więc wahania nastroju często pojawiają. Osób dotkniętych wysokim autyzmem lub zespołem Asberger niekiedy wystąpić przeciążenie sensoryczne, hamując ich zdolność koncentracji; ta nadmierna stymulacja może spowodować wybuchy. Dotknięte osoby Asberger może także brak koordynacji ruchowej.

Rozwój umysłowy

Choć nie jest "objawem" wysokiej wysokiej autyzmem, objawy odpowiednich lub ponadprzeciętne zdolności umysłowych odróżnić tych z wysokim autyzmem od tych z niskim autyzmem. Osoby dorosłe dotknięte wysokim autyzmem lub zespołem Asberger może mieć IQ 85 lub powyżej; niektóre nawet IQ geniusza poziomu. Kiedy dorosła, osoby te mogą być w stanie zadbać o siebie, wykazując odpowiednie umiejętności samopomocy i zachowań adaptacyjnych (nie w tym zachowań społecznych). Umysły tych z wysokim autyzmem lub zespołem Asberger jest po prostu działać w odmienny sposób od większości; te umysły często przodują w nauce i charakteryzują się ciężkiej pracy, poświęconej, bardzo metodyczny i mogli skupić się na drobnych szczegółach intensywnie.