adcov.com

Znaki i Objawy uszkodzenia nerek

Znaki i Objawy uszkodzenia nerek


Nerki są istotne organy, odpowiedzialne za filtracji i chemicznej balansowania krwi. Bez nich, ciało pozostanie bez systemu gospodarki odpadami i przestanie działać. Chociaż dobrze zabezpieczone w korpusie, nerkach może czasami być podatne na uszkodzenia. Nieleczony, urazy nerek może czasami powodować niewydolność nerek i śmierć. Dlatego bardzo ważne jest, aby zrozumieć, oznaki i objawy niewydolności nerek, w celu podjęcia natychmiastowych działań.

Ból

Ból od urazu nerek może wynosić od umiarkowanego do ciężkiego, w zależności od stopnia uszkodzenia. Typowo występuje ból w nadbrzuszu, z tyłu i / lub powierzchni bocznej (między żebrami i biodra).

Krew w moczu

Nerki zawierają duże ukrwienie. Gdy te narządy wytrzymać wpływ albo tępy uraz mogą uwolnić krwi do reszty dróg oddechowych. Wynik tego urazu może być widoczna krew w moczu, stan znany jako krwiomocz.

Siniaki

W przypadku uszkodzenia nerek utrzymuje w wyniku urazu tępego lub silnego uderzenia stłuczenia mogą być widoczne na korpusie. Zazwyczaj zasinienie wynikającym z uszkodzenia nerek widać w górnej części brzucha, jak również wzdłuż powierzchni bocznej.

Trudności z oddawaniem moczu

Nerek urazy mogą czasami powodować problemy, które wpływają na cały układ moczowy. Uderzenie nerki, gdy nieleczona, może spowodować zmniejszenie ilości wydalanego moczu. W ciężkich przypadkach zdolność oddawania moczu można rezygnować całkowicie.

Obrzęk

Dodatkowo do bólu i tkliwości, uszkodzenia nerek może spowodować obrzęk w różnych miejscach ciała, a mianowicie, z boku i z tyłu górnego brzucha.