adcov.com

Znaki i objawy ustania działania pęcherzyka żółciowego

Znaki i objawy ustania działania pęcherzyka żółciowego


Pęcherzyka żółciowego jest mały, worek-jak narząd położony pod wątrobie. Jest on odpowiedzialny za przechowywanie żółci wydzielanej z wątroby (przed uczynić drogę do jelit), ale nie trzeba pęcherzyka żółciowego żyć. Szereg warunków, takich jak rak i kamica żółciowa, może być możliwe przyczyny nie-funkcjonowania pęcherzyka żółciowego.

Brak objawów

Problemy pęcherzyka żółciowego mogą być trudne do wykrycia. Zgodnie z Mayo Clinic, oba kamienie żółciowe i raka pęcherzyka żółciowego może spowodować uszkodzenie bez wytwarzania biernego lub wykrywalnych objawów. Wynika to głównie z faktu, że woreczek żółciowy jest ukryty za wątrobę, co sprawia, że ​​trudno jest wykryć nieprawidłowości lekarzy z nim związane.

Ból w górnej części ciała

Być może najczęstszym objawem spowodowane przez nie funkcjonujący pęcherzyka żółciowego jest ból w górnej części ciała, który określany jest medycznie jako kolki żółciowej. Ból jest zazwyczaj zorientowane w kierunku prawej strony korpusu - zgodnie z Mayo Clinic - a typowo dotyka górnej łopatki, brzucha, pleców i kręgosłupa. Jeśli ból jest tak silny, że można znaleźć sposób, aby nie można być wygodne (spróbuj stojąc, siedząc i leżąc), to należy zwrócić się do lekarza. Zgodnie z University of Maryland Medical Center, kolka żółciowa występuje zazwyczaj w ciągu nocy i mogą być wywołane przez spożywanie tłustych.

Żółtaczka

Nie działa pęcherzyka żółciowego może również powodować żółtaczka, który żółknięcie skóry i / lub białek oczu. Stan ten jest spowodowany niedrożnością dróg żółciowych, który - zgodnie z Mayo Clinic - może wystąpić przy stosowaniu formowania szczególnie duże kamienie żółciowe, jak również tworzenie się guzów nowotworowych.

Problemy trawienne

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, awarie pęcherzyka żółciowego może także powodować różne problemy trawienne, najbardziej dotkliwe jest przewlekła biegunka (zwykle definiowany jako mający od czterech do 10 wypróżnień dziennie, przez co najmniej trzy miesiące). Możesz także czuć się nadęty lub podoba Ci się stale mieć gaz. Jeżeli te uczucia nie rozproszyć, nawet po przejściu gazu lub przy przeciwbólowy ból / gazu, możliwe jest, że masz problem, woreczka żółciowego.

Inne objawy

Nie działa pęcherzyka żółciowego może również spowodować, aby czuć się w gorączce i / lub mdłości. Nagły spadek ciśnienia krwi i / lub szybki wzrost częstości akcji serca są inne możliwe wskazania. Jednakże - w przypadku wystawienia pęcherzyka żółciowego - objawy te mogą występować razem z częścią pozostałych wyżej wymienionych objawów. W przeciwnym razie mogą one wskazywać na inną chorobą podstawową lub stanu.