adcov.com

Znaki i objawy urazów rotatorów

Ramiona zawierają mięśnie i ścięgna, które mocno utrzymać ramię w miejscu, w załączeniu. Znany jako stożka rotatorów, obszar ten posiada najpełniejszy zakres ruchu w porównaniu do innych stawów ciała, stwierdza Mayo Clinic. Gdy te mięśnie i ścięgna są uszkodzone, to schorzenie diagnozuje się jako związana rotatorów. Większość z nich jest w stanie leczyć przez ostrożnych działań i ćwiczeń, bez potrzeby interwencji medycznej; jednak zasięgnąć porady lekarza, jeśli ból barku trwa dłużej niż tydzień, zaleca Mayo Clinic.

Ból barku

Najbardziej oczywistym objawem uszkodzenia stożka rotatorów jest ból podczas podnoszenia ramienia. Urazy najczęściej występują podczas upadku lub u ludzi, którzy biorą udział w zawodach sportowych lub w którym podnoszenia ramion nad głową jest stała. Urazy rotatorów są powszechne w graczy w baseball, tenisistów, ciężarowców, łuczników, pływaków, hurtowników lub półki sklepu malarzy. Poszkodowany może również odczuwać ból lub tkliwość podczas przesuwania ramienia w każdym kierunku, a często, gdy śpi na stronie poszkodowanej ramię.

Słabość ramię

Jeśli jest rip lub łza w tkance ścięgna, ramię jest chyba znacznie słabszy i niezdolny do utrzymania podnoszenia nic z dużo wagi lub substancji. Ćwiczenia wzmacniające, które działają mięśnie ramion rotatorów może zapobiec urazom mankietów. Po kontuzji nie występuje, unikając gwałtownego ciągnięcia lub podnoszenia z kontuzjowanego ramienia.

Utrata Ruchu

Uszkodzenie rotatorów ogranicza zakres ruchu osoba ma z ramienia i barku. Niektóre pozycje ramion może spowodować więcej bólu niż inne. Większość z nich nie będzie w stanie dotrzeć do jak daleko lub wysoko w powietrzu bez atakiem bardzo silny ból.

Zachęcam do Trzymaj Arm Nieaktywny

Ponieważ stożka rotatorów odgrywa tak istotną rolę w zdolności do utrzymania rynkowych płynność i łatwość ruchu ramienia, uraz okolicy daje człowiekowi chęć ograniczenia ruchu ramienia w ogóle. W takich przypadkach, każdy ruch ręki jest zbyt bolesne. Często proste zadania, takie jak wprowadzenie na płaszcz lub czesanie czyjeś włosy stają się trudne do wykonania.

Trzaski

Wiele osób z urazami rotatorów słychać lekkie trzaski podczas obracania ich zranioną rękę w określony sposób. Jest to duża wskazówka, że ​​piłka górnego ramienia kości nie są dobrze przymocowane do miejsca w gnieździe na ramieniu, powodując ocieranie się kości.

Wiek

Osób powyżej 40 roku życia są bardziej narażone na załamanie lub białka (kolagenu) w obrębie stożka rotatorów z wielu latach użytkowania, raporty Mayo Clinic. Starsze osoby są bardziej narażone na rozwój osady wapnia lub stawów w obszarze stożka rotatorów, co powoduje, że przyciśnięty i stan zapalny.