adcov.com

Znaki i objawy torbieli jajnika po menopauzie

Znaki i objawy torbieli jajnika po menopauzie


Ponieważ jajniki nie produkują jaja po menopauzie, większość torbieli jajnika występujące w tym czasie są łagodne i nic się martwić. Jednakże, wciąż istnieje mała szansa, mogą one być rakowe, dlatego ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem na rozwój pewnych objawów.

Główne objawy

Ból brzucha i ból pleców może oznaczać torbiele jajników rozwinęły. Nie jest w stanie w pełni opróżnić pęcherza, jak również uczucie ciśnienia znajduje się w pęcherzu i odbytnicy są też obawy. Jednakże, te objawy mogą również wynikać z wielu innych powodów, a więc jest ważne, aby badany.

Objawy miednicy

Uczucie ucisku w miednicy jest kolejnym objawem, wynikające z torbieli jajnika uzupełniania płynów. Ból zwykle nie towarzyszą torbiele to chyba nie wybuchnąć, uwalniając płyn w jamie brzusznej.

Miesiączkowe Objawy

Zaburzenia miesiączkowania jakiegokolwiek rodzaju zazwyczaj oznacza coś jest nie tak, i może być oznaką istniejących torbieli jajnika.

Porady

Jeśli badanie potwierdzi obecność torbieli jajnika, badanie krwi CA-125 powinny być wykonywane. Test ten jest specjalnie dla po menopauzie; to nie jest tak dokładne w pre-menopauzy. Jeżeli wyniki są prawidłowe i nie ma żadnych innych objawów nowotworowych torbieli, większość czasu torbiele zniknie na własną rękę. Jeżeli jednak wynik testu jest normalna i cysty rakowe, mogą być one usuwane poprzez operacji. Jest to skuteczny sposób całkowicie eliminuje nowotworu, pod warunkiem, że zostanie złapany wystarczająco wcześnie.