adcov.com

Znaki i objawy Terminal raka jelita grubego

Znaki i objawy Terminal raka jelita grubego


Zgodnie z rakiem okrężnicy American Cancer Society, znany również jak rak okrężnicy i odbytnicy, jest jednym z głównych przyczyn zgonów spowodowanych nowotworami w Stanach Zjednoczonych. Nie może być żadnych objawów lub objawy do późnych choroby, które mogłyby spowodować, że zacisk. Ponadto, wiele z tych objawów może być wynikiem wielu innych chorób lub stanów. W tym czasie rak jelita grubego dociera do terminala lub końcowy etap, to najczęściej rozprzestrzenił się do innych narządów.

Ból

Istnieje wiele różnych typów bólu, z wielu przyczyn. Ból może być późnym objawem. Nawet w końcowej raka okrężnicy, rodzaju i natężenia bólu różnią się w zależności od tego, gdzie rak jest w jelicie grubym i jak dotąd to się rozprzestrzeniać. W niektórych terminali raka okrężnicy, może pojawić się kolki ból nasilająca się przez jedzenie. Możesz odczuwać ból z powodu raka jest kompresowanie lub zniszczenia nerwów na części okrężnicy. Jest to często bywa w końcowym stadium raka jelita grubego.

Krwawe wypróżnień

Innym znakiem, że rak jelita grubego jest zacisk jest krew w poważne ruchy jelit. To może być jasny czerwony krwi lub twój stolec może być czarny i spóźni się szuka. Czarne wypróżnienia są bardziej poważne niż jasnych czerwonych. Pojawienie się krwi może być stały lub przerywany. Możesz nie być w stanie zobaczyć krew w ogóle, ale to wciąż może być obecny. Rosnące guzy okrężnicy często krwawią. Inne choroby i stany powodują również krew w stolcu.

Niedrożność jelit

Wraz z postępem raka okrężnicy, wzrost guzów w okrężnicy wzrostu wielkości. Można zauważyć, chude wypróżnienia. Ostatecznie guza powoduje zablokowanie żywności w ruchu przez okrężnicy i niewłaściwe trawienie. Zwykle wymioty występuje krótko po jedzeniu. Nie można uzyskać wystarczająco dużo odżywiania, jeśli jedzenie nie może być strawione powodu tej blokady.

Niewyjaśnione Niedokrwistość

Niedokrwistość oznacza, że ​​nie masz wystarczającej ilości czerwonych krwinek, aby dostarczyć organizmowi niezbędnej ilości tlenu potrzebuje. Zmęczenie jest często objawem niedokrwistości, ponieważ czerwone krwinki są odpowiedzialne za transport tlenu do narządów. Jeśli masz raka jelita grubego terminala, niedokrwistość może być wynikiem stałych, niewielkich ilościach krwawienia w stolcu. Niedokrwistość nie jest zwykle spowodowane przez duże ilości utraconej krwi bezpośrednio do stołka. Niskie wyniki żelaza z tego uporczywego krwawienia. To powoduje anemię.

Niewyjaśniona utrata masy ciała

W terminalu raka jelita grubego, można schudnąć bez wyraźnego powodu. Niewyjaśniona utrata masy ciała często idzie w parze ze zmęczeniem.