adcov.com

Znaki i Objawy Świąd pływaków

Znaki i Objawy Świąd pływaków


Świąd pływaków, zwany także cercarial zapalenie skóry, jest reakcja alergiczna, która pojawia się na powierzchni skóry. Jest to spowodowane przez pasożyty, które żyją w niektórych jeziorach i stawach. Cercaria, pasożyt infekowania, jest uwalniane do wody przez zarażone ślimaki, i kopać w skórę staramy się wam ich następnego gospodarza. Ptaki mogą gospodarzem pasożyta, ale ludzie nie nadają się, więc pasożyty szybko umierają. Jednak te szkodniki zostawić drażniącą wysypkę znany jako "Świąd pływaków."

Objawy

Podrażnienie od pasożyta zaczyna pojawiać się w dowolnym momencie w ciągu 12 godzin od pływania. Skóra zacznie się mrowienie i swędzenie, a małe czerwone guzki zaczną pojawiać się w obszarach dotkniętych. W zależności od tego, jak poważnie twoje ciało reaguje na pasożyta, te guzki mogą przekształcić się pęcherze. Nogi i ramiona, które są dotknięte także może wyglądać spuchnięte.

Lokalizacja

Płytkie jezioro lub staw jest najczęstszym miejscem do umowy Świąd pływaków ponieważ to tam zarażone ślimaki żyją zwykle, ale każdy otwarty zbiornik wodny jest podatny. Czysty i zadbany basen jest zwykle bezpieczne miejsce do pływania. Świąd pływaków jest najczęściej w okresie letnim. Woda pozostaje zainfekowany aż pasożyty nie mogą kontynuować cykl (ślimak do ptaków do wody, aby ślimak) i wymierają. Sprawdź plaże i stawy na znaki, które wskazują na niebezpieczne wody.

Czas trwania i Infekcja

Świąd pływaków zwykle zajmie się już po kilku dniach. Staraj się unikać drapania jak najwięcej, bo pęcherze, jeśli poważne, może się zarazić. Od Świąd pływaków jest reakcja alergiczna, jeśli ponownie narazić się wracając do zainfekowanej wody, twój wysypka będzie gorzej lub ponownie.

Leczenie

W większości przypadków, obszar zakażony będzie leczyć się w ciągu kilku dni; w tym czasie, można użyć ponad-the-counter produktów, aby zmniejszyć swędzenie. Pomocne środki, aby zmniejszyć swędzenie to balsam galmanu, kortykosteroidów krem ​​lub chłodny kompres. Jeśli przebywa się z wody i wysypka utrzymuje się dłużej niż tydzień, może to być czas, aby zobaczyć się z lekarzem lub dermatologa.