adcov.com

Znaki i objawy raka pęcherza moczowego u kobiet

Objawy raka pęcherza moczowego u kobiet są często pomijane. W rezultacie, podczas gdy nowotwory pęcherza występuje częściej u mężczyzn, jest często rozpoznawane u kobiet w bardziej zaawansowanych stadiach z większymi guzami, które często już rozprzestrzeniają się do innych części ciała. To sprawia, że ​​raka pęcherza bardziej zabójczy dla kobiet niż dla mężczyzn. Podczas gdy biali mają znacznie wyższy wskaźnik tego typu raka, niż prawie każdy inny grupy rasowej, inne narodowości powinni być świadomi objawów tej potencjalnie śmiertelnej choroby nowotworowej.

Typowe objawy

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych naprzeciwko oznak i objawów raka pęcherza u kobiet jest krwi w moczu. Ten sam objaw nie jest powód, aby wierzyć, że automatycznie kobieta ma raka pęcherza moczowego. Jednakże, zgodnie z eMedicine Health krwi w moczu może być objaw wielu chorób, wspólnymi dla kobiet, w tym raka pęcherza moczowego. Kobiety często doświadczają krew w moczu, czy mają infekcje pęcherza i niektóre kobiety mogą być podatne na infekcje dróg moczowych, zwłaszcza jeśli mają złe nawyki pęcherza --- na przykład, że nie opróżnić pęcherz po seksie, trzymać ich dłużej niż moczu zaleca lub nie prawidłowo oczyścić obszar policzkowej.

Objawy zaawansowanego raka

Objawy raka pęcherza moczowego u kobiet może być przedmiotem szczególnej troski, ponieważ kobiety są często diagnozowane późno choroby. Jedną z głównych oznak są zmiany w kolorze moczu. Według eMedicine Zdrowia, zmiana koloru moczu, ile wody osoba musiała pić i jak często są one eliminację moczu. Jednak zauważalne zmiany w grubości i koloru moczu, szczególnie jeśli okaże niezwykle ciemny lub czerwonawy kolor powinien być natychmiast podane do wiadomości lekarza.

Dodatkowe objawy

Innym powszechnie pomijanych objawów raka pęcherza moczowego u kobiet jest uczucie pieczenia podczas oddawania moczu. Jak krew w moczu, pieczenie uczucie sam nie może być wystarczającym powodem, aby myśleć o raku pęcherza moczowego. Jednakże, jak wskazuje eMedicine zdrowie jest powszechnie pomijany objawem i nie powinny być ignorowane. Normalny wakacje pęcherza nie powinno spowodować żadnych uczucia dyskomfortu, ciśnienia lub spalania.

Zwiększone ryzyko

Zwiększone ryzyko raka pęcherza moczowego u kobiet może wystąpić, jeśli kobieta ma w rodzinie raka pęcherza lub związanego z nią raka jelita grubego. Dodatkowe czynniki ryzyka to narażenie na chemicasl powszechnie stosowane w gumowych, obróbki skóry i farbowania przemysłu. Środki ziołowe (Aristolochia frangchi) stosowane w medycynie chińskiej do odchudzania może stanowić zwiększone ryzyko zachorowania na raka pęcherza moczowego według eMedicine Zdrowia. Innym czynnikiem ryzyka może być dieta bogata w smażonych mięs i tłuszczów zwierzęcych.

Leczenie

Znając objawy raka pęcherza moczowego u kobiet może prowadzić do wykrywania i leczenia tej choroby. Lekarza, który będzie leczeniu raka jest zazwyczaj urolog i leczenie często zawiera interwencji chirurgicznej, chemioterapii i / lub radioterapii. Zabiegi chirurgiczne są często rozpatrywane tylko po chemioterapii i / lub promieniowania zabiegi zostały zawarte. Według eMedicine Zdrowia, inna nowsza forma leczenia obejmuje biologicznej i immunoterapię, który wykorzystuje naturalne reakcje układu odpornościowego organizmu do walki z rakiem.