adcov.com

Znaki i Objawy Półpasiec Bez Rash

Znaki i Objawy Półpasiec Bez Rash


Półpasiec to choroba spowodowana przez ten sam wirus, który wywołuje ospę wietrzną. Ludzie, którzy mieli ospę wietrzną nosicielami wirusa ospy wietrznej-półpaśca w ich układzie nerwowym, a to może stać się ponownie w późniejszym życiu w postaci półpaśca. Większość ludzi odzyskać z gontem bez powikłań, ale często powoduje bolesne wysypki. Niektórzy ludzie mogą rozwijać się zakażenia półpasiec i rozwijać niewiele lub nie wysypka. Dostępna jest szczepionka do zapobiegania stanu.

Pieczenie i mrowienie

Ludzie z gontów często doznają pieczenie, mrowienie i drętwienie skóry. To może rozwinąć kilka tygodni przed pojawieniem wysypka i jest często pierwszym objawem zakażenia półpasiec. Jednakże, w niektórych przypadkach, nie wysypka rozwijać.

Gorączka

Podobnie jak w wielu innych infekcji wirusowych, ludzie, którzy rozwijają półpasiec może wystąpić gorączka jako znak kondycji. Nie każdy z gontów będzie miał gorączkę, jednak. Ludzie, którzy mają często również wystąpić gorączka dreszcze.

Węzły chłonne

Węzły chłonne często nabrzmiałe w ludzi, którzy mają półpasiec. Powiększenie węzłów chłonnych jest powszechne, gdy ludzie rozwijać się zakażenia, ponieważ jest to znak, że układ odpornościowy stara się zwalczyć wirusa.

Objawy grypopodobne

W niektórych przypadkach, osoby z półpaścem może również wystąpić wiele objawów grypopodobnych. Typowe objawy to obolałość, ból gardła, zatkany nos, bóle głowy i ogólne złe samopoczucie. Większość ludzi, którzy rozwijają się objawy grypopodobne z gontów doświadczy ich oprócz bolesnej wysypki, ale niektórzy nie mogą rozwijać się wysypka.