adcov.com

Znaki i objawy opryszczki w podeszłym wieku

Herpes infekcja wirusowa jest spowodowane przez jeden z dwóch wirusów herpes simplex typu 1 (HSV-1), herpes simplex typ 2 (HSV-2). HSV-1 jest bardzo częste i zwykle powoduje opryszczkę. Wpływa między 50 a 80 procent Amerykanów, według Amerykańskiego Stowarzyszenia Zdrowia Społecznego. HSV-2 powoduje, że opryszczka narządów płciowych i jest mniej powszechne, choć dotyka około 20 procent osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych, według ASHA. Opryszczki i innych chorób przenoszonych drogą płciową dotyczą zarówno młodych dorosłych i osób starszych. Objawy są zasadniczo takie same, niezależnie od wieku.

Objawy

Wiele osób z opryszczka narządów płciowych nie ma żadnych objawów wirusa i nie wie, że ma opryszczkę. U niektórych osób objawy zaczną być zauważalne po rozpoczęciu pierwszego wybuchu, który zazwyczaj rozwija się w ciągu dwóch tygodni od zarażenia wirusem. Jednak nie wszyscy ludzie będą mieli epidemię w ciągu kilku tygodni od zarażenia wirusem. W niektórych przypadkach może to zająć lata, zanim objawy są zauważalne.

Wrzody

Kiedy osoba, która zapadła się opryszczką narządów płciowych ma wybuch, znakiem rozpoznawczym zakażenia rany, które rozwijają się w okolicach narządów płciowych. Skóra staje się zazwyczaj czerwone i spuchnięte i może swędzieć lub spalić. Potem wrzody, które wyglądają podobnie do pęcherzy będzie rozwijać się w tym obszarze. Po kilku dniach, rany otwierają się i parcha, zanim w końcu uzdrowienie. Pierwszy wybuch opryszczka narządów płciowych zwykle trwa dłużej niż kolejnych ognisk i jest często najbardziej bolesne.

Inne objawy

Istnieje kilka innych objawów opryszczki narządów płciowych, że ludzie mogą wystąpić wkrótce po zarażenia wirusem. Niektóre osoby mogą mieć jedynie łagodne objawy lub w ogóle. Należą do nich gorączka, obrzęk węzłów chłonnych, bóle głowy i bóle mięśni i uczucie pieczenia przy oddawaniu moczu.