adcov.com

Znaki i objawy niskiego nasycenia tlenu

Znaki i objawy niskiego nasycenia tlenu


Splątanie, uczucie ucisku w klatce piersiowej i niemożność oddychania są bardzo przerażające uczucia. Są również oznaki ciała doświadczają niski poziom nasycenia tlenem lub, co jest określone przez medycznych profesjonalistów, hipoksemii. Niedotlenienie jest rozpoznanie, gdy poziom tlenu we krwi jest bardzo niskie. Stan ten może mieć wiele przyczyn medycznych; mający niskie stężenie nasycenia tlenu może powodować ciała nie działa prawidłowo. Warunek ten jest diagnozowana przez badanie krwi lub małego pulsoksymetru który jest przycięty do palca.

Sinica

Sinica jest terminem medycznym do opisania, gdy skóra i błony śluzowe wziąć na niebieskim kolorze. Dzieje się tak z powodu braku tlenu we krwi. Hemoglobina jest białko krwi, który odbiera tlenu z płuc. Gdy stężenie hemoglobiny nie ma dostępu do tlenu potrzebuje, to staje się niebieski powodując krew mieć niebieskawy odcień. Kiedy człowiek doświadcza niskiego nasycenia tlenem, ten niebieski odcień widać najczęściej w swoich palców i paznokci łóżek oraz ich usta. Sinica pochodzi od greckiego słowa "cyanos", czyli ciemnoniebieski.

Duszność

Duszność podczas wysiłku, o których mowa w czasach jak głód powietrza, to kiedy człowiek ma trudności w oddychaniu lub duszność. Niektórzy ludzie, którzy doświadczają duszności mogą czuć się słaby i zmęczony. Mogą one znaleźć się świszczący oddech lub posiadające kaszel zaklęcia. Inne objawy są mocno uczucie w klatce piersiowej lub walczy o oddech. Biorąc pod uwagę, że nasze ciała zazwyczaj oddychać bez świadomego wysiłku, znalezienia sobie oddech jest bardzo niepokojący; paniki może nasilać uczucie.

Tachypnea

Tachypnea to termin, który opisuje szybciej niż normalne oddychanie. Ilość wdechów na minutę wykonane jest różna, zależnie od takich czynników jak wiek osoby; w związku z tym, przyspieszony oddech rozpoznaje się, gdy ktoś przekraczające normę dla ich grupy wiekowej. To jest bardzo podobne do hiperwentylacji; jednak ludzie są zwykle uważane za hiperwentylacji, gdy są one uczucie niepokoju. Chociaż niektórzy lekarze mogą zamienić dwa warunki, diagnoza tachypnea jest zwykle używany, gdy osoba cierpi na niskim nasyceniu tlenem.

Zmniejszyła poziom świadomości

Lekarzy poważnie każdą osobę wykazujące zmniejszoną poziom świadomości, ponieważ może to być objawem znacznie większego problemu medycznego. Człowiek doświadcza niski poziom nasycenia tlenem może wyświetlić splątanie. Spadek stanu psychicznego danej osoby, gdy jest oczywiste, że nie można wykonywać na ich zwykłym poziomie. Na przykład osoba może być w stanie rozpoznać ludzi i miejsc, które są im znane. Mogą one być również jasne, na obecnym terminie lub ewentualnie ich miasta lub obecne położenie.