adcov.com

Znaki i objawy natręctw u dorosłych

OCD to skrót od zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, rodzaj zaburzeń lękowych, które powoduje uciążliwe i stresujące zachowań. Jej przyczyny nie zostały jeszcze w pełni zrozumiałe, choć zapewne wynika z kombinacji czynników biochemicznych i wyuczonych nawyków. Chociaż nie ma "lekarstwa" na OCD, to jest bardzo uleczalne, a przy prawidłowej terapii, pacjenci mogą dowiedzieć się, aby zminimalizować jego wpływ na ich życie. Jeśli wiesz, jak rozpoznać objawy natręctw u dorosłych, można podjąć kroki w celu ich rozwiązania, starając się wyszkolonego lekarza lub terapeuty.

Obsesje

Objawy OCD wynikają przede wszystkim z natrętnych myśli lub obsesyjnych tej wiosny do umysłu. Myśli przybywają pozornie bez ostrzeżenia i przeciwstawiać się wszelkim próbom kontrolowania lub złagodzenia ich. Ich dokładny charakter zależy od pacjenta, choć są one zazwyczaj dość niepokojące i traumatyczne. Wspólne obsesyjne myśli to obawy o czystość, utrwalenia na liczbach symetrycznych, obawy o atakowany lub impulsów wobec przerażającego zachowania.

Kompulsji

W wielu (choć nie wszystkich przypadkach) dorosły pacjent OCD rozwija szereg rytuałów, w celu złagodzenia niepokoju stworzony przez swoich obsesyjnych myśli. Szczegółowe dane są różne, ale mogą być połączone na myśli w bardzo bezpośredni sposób. Na przykład pacjent obsesję na punkcie czystości mogą umyć ręce w kółko, podczas gdy jeden martwi włamywaczy może sprawdzić jego przednie drzwi kilka razy, aby upewnić się, że jest zamknięta, choć dobrze, że to wie.

Zakłócenie

Przymusowe rytuały pacjenta często stają się dość czasochłonne, podejmowania godzin w czasie, w najgorszych przypadkach. To może mieć destrukcyjny wpływ na życie osobiste pacjenta. Szkoły i pracy mogą zostać zakłócone procedury, relacje międzyludzkie mogą cierpieć i ogólnej jakości życia zmniejsza się całkiem sporo.

Depresja

Niepokojący charakter myśli same mogą prowadzić do dalszych problemów emocjonalnych u pacjenta dorosłego OCD, w tym depresja, nadużywanie narkotyków i alkoholu i rozwoju dodatkowych zaburzeń lękowych. W połączeniu z zakłóceniami w innych aspektach życia dorosłego pacjenta, może to powodować błędne koło: jeszcze większego wzrostu traumę z natrętnych myśli i zachowań samobójczych prowadzi do w najgorszych przypadkach.

Problemy skórne

OCD dorosłych pacjentów, którzy angażują się w obsesyjne rytuały mycia rąk może rozwinąć dermatologicznych problemów w wyniku. Skóra dłoni staje się surowy i popękane tak wiele szorowanie, co prowadzi do warunków, takich jak kontaktowe zapalenie skóry i zainfekowanych rany.