adcov.com

Znaki i objawy nadczynnością tarczycy

Znaki i objawy nadczynnością tarczycy


Gdy masz nadczynnością tarczycy, organizm wytwarza zbyt dużo hormonu zwanego tyroksyną. Stan ten nazywany jest nadczynność tarczycy i może powodować doświadczyć wielu nieprzyjemnych objawów. Niektóre z tych objawów może stać się bardzo poważne, czy nadczynność tarczycy jest pozostawione bez leczenia. Z dokładnej diagnozy, a następnie właściwego leczenia, nadczynność tarczycy może być z powodzeniem kontrolowane.

Objawy

Objawy nadczynnością tarczycy mają szeroki zasięg, bo tyroksyna wpływa wiele systemów organizmu. Możesz mieć problemy z koncentracją i stać się drażliwy, nerwowy i niespokojny. Możesz mieć zwiększony apetyt, jeszcze niewyjaśniona utrata masy ciała. Inne objawy nadczynności tarczycy to zwiększona potliwość, nietolerancja ciepła, drżenie, zmęczenie, bezsenność, biegunka, nudności, zaczerwienienie skóry i uogólniony świąd.

Objawy sercowe są wspólne z nadczynnością tarczycy i to może stać się poważna. Możesz rozwijać szybki tętno i nieregularne bicie serca. Twoje serce może poczuć się jak to jest walenie w klatce piersiowej.

Znaki

Fizyczne objawy nadczynności tarczycy to rozwój wola lub powiększony tarczycy i oftalmopatia Gravesa, który jest pojawienie wystającymi oczami. Oba te znaki mogą być wykryte przez lekarza po badaniu fizykalnym. Oftalmopatia Gravesa rozwija się u osób nadpobudliwych tarczycy, ponieważ obrzęk występuje za oczami, które powoduje, że oczy pchać do przodu. Może to również powodować oczy mają niewyraźne widzenie i stać się bardziej wrażliwe na światło. To może nawet ograniczać normalnego ruchu oczu.

Znaki medyczne nadczynnością tarczycy należą badania krwi, które są korzystne dla zwiększenia stężenia tyroksyny i zmniejszenie poziomu TSH lub TSH. Poziom TSH jest ważny w diagnostyce nadczynności tarczycy, ponieważ jest odpowiedzialna za hormon stymulujący tarczycę do wytwarzania tyroksyny. Gdy są niskie stężenia TSH wskazuje ilość krążącej tyroksyny jest wyższa niż powinna być. Follow-up badania tarczycy może zawierać skan tarczycy i badanie wychwytu jodu radioaktywnego. Środki testowe promieniotwórcze wychwytu jodu, jak szybko zbiera tarczycy jod. Więcej tyroksyny twoja tarczyca produkuje, tym szybciej jodu są zbierane.

Środki ostrożności

Ważne jest, aby nie ignorować objawów nadczynnością tarczycy. Zgodnie z Mayo Clinic, można wystąpić poważne powikłania, jak zastoinowa niewydolność serca, migotanie przedsionków i osteoporozy, czy nadczynność tarczycy jest pozostawione bez leczenia.