adcov.com

Znaki i objawy Mono w niemowląt

Znaki i objawy Mono w niemowląt


Mononukleozę lub mono powodowana jest przez wirus Epsteina-Barra, która jest przenoszona przez ślinę. Chociaż wirus zazwyczaj tylko wpływa na nastolatków i młodych dorosłych, może mieć również wpływ małych dzieci i niemowląt. Według doktor Robert Frenck w Szpitalu Dziecięcym w Cincinnati, objawy mononukleozy różnią się w zależności od wieku osoby zakażonej. Chociaż mono jest rzadko uznawane niebezpieczne choroby u małych dzieci, nadal ważne jest, aby znać objawy.

Ocena domu

Objawy mono zazwyczaj nie pojawiają się aż 4 do 6 tygodni po maluch jest narażony. W tym czasie, maluch prawdopodobnie zacznie wystąpienia objawów podobnych do tych, które widziałem z przeziębieniem lub grypą. Dziecko ma zwykle ból gardła, któremu towarzyszy niewysoka gorączka. Z mono, gorączka może skok szybko. Od czasu do czasu, maluch doświadczy łagodny wysypka. Jednym z najbardziej istotnych objawów będzie świadomy jest zmęczenie. Dzieci zakażone mono są często bardzo zmęczony. Często wydaje się, że mają mało energii, aby uczestniczyć w ich codziennych działaniach. Chociaż rzadko, maluch z mono może również wystąpić bóle głowy, bóle brzucha i ból mięśni.

Ocena lekarza

Po badaniu fizykalnym, lekarz będzie prawdopodobnie okaże się, że maluch ma spuchnięte węzły chłonne, prawdopodobnie znajdujące się w szyi, pachwin i pod pachami. Małe dziecko może również mieć powiększenie śledziony, wątroby, które są często związane z mononukleoza. Jeśli podejrzewa się mono, lekarz może podać badanie krwi. Próbka krwi maluch powinien dysponują zwiększoną liczbę białych krwinek lub przeciwciał wirusa Epsteina-Barr.

Rozważania

W wielu przypadkach, małe dzieci zakażonych wirusem Epsteina-Barr mają żadnych objawów, według dr Nathan Litman, dyrektor Pediatrii i Chorób Zakaźnych Dziecięcych w Szpitalu Dziecięcym w Montefiore w Nowym Jorku. Krajowe Centrum Chorób Zakaźnych potwierdza ten fakt, nadal mówią, że w maju przypadkach, objawy, które są spowodowane przez mono w dzieciństwie są często nie do odróżnienia od innych łagodnych chorób malucha.