adcov.com

Znaki i objawy guza mózgu u dzieci

Według Boston Szpitalu Dziecięcym, tylko 2200 dzieci rocznie zdiagnozowano guza mózgu, ale St. Jude Szpital Dziecięcy wskazuje, że rak mózgu jest drugim najbardziej widocznym formą raka dzieciństwa. Ponieważ mózg dziecka rozwija się nadal, guz może spowodować trwałe uszkodzenie. Zrozumienie objawy dziecięcych guzów mózgu może zwiększyć szanse dziecka ożywienia.

Niemowlęta

Guz mózgu może powodować głowy niemowlęcia puchnąć w obwodzie. To połączenie zatrzymywania płynów spowodowanych przez raka, i samego nowotworu.

Nudności

Dziecko z guzem mózgu może zacząć wystąpić nudności, zwłaszcza rano, tuż po tym, budzi się. Wraz z postępem stan, nudności mogą towarzyszyć wymioty.

Koordynacja

Dziecko może zacząć wykazywać oznaki braku koordynacji. Jednym z pierwszym z tych znaków będzie niezdolność chodzić bez upadku.

Przemówienie

Jeśli dziecko rozwija zdolność mówienia, gdy cierpi z powodu guza mózgu, jej mowa może stać się niewyraźny lub nie do odróżnienia.

Problemy sercowe

Szpital Dziecięcy w Bostonie wynika, że ​​problemy z oddychaniem są zaawansowane objawy guza mózgu u dziecka. Mogą pojawić się problemy sercowe, które mogą doprowadzić do śpiączki.