adcov.com

Znaki i objawy Flash spawacza

Znaki i objawy Flash spawacza


Flash spawacza jest bolesne szkody poniesionej przez spawaczy i osób pracujących wokół nich bez odpowiedniego wyposażenia ochronnego. Lampy spawalnicza wpływa na rogówce oka, powodując szkody podobnego do oparzenia słonecznego. Inne terminy dla Flash spawacza to oko łuku, photokeratitis i ślepotę śnieg, według strony internetowej Drugs.com.

Przyczyny

Flash spawacza lub oparzenia rogówki Flash, wynikają z narażenia na promieniowanie ultrafioletowe. To jest powszechne podczas spawania łukowego, lub tworzenie łuku elektrycznego pomiędzy elektrodą a materiałem jest topnienia. To daje formę promieniowania ultrafioletowego, które spala rogówki, jeśli właściwe wyposażenie ochronne nie jest zużyty.

Znaki

Widoczny błysk spawacza mogą lub nie mogą być dostępne. Niektóre typowe objawy to zaczerwienienie na lub wokół oczu i obrzęki na powiece. Mgliste lub pochmurne filmu może pojawić się na oczy, jeśli masz lampy spawacza.

Objawy

Może wystąpić utrata wrażliwości wizualnej i oczy mogą czuć się zmęczony. Jeśli twój wzrok staje się gorsze, to jest objaw błysku spawacza. Piaszczysty uczucie w oku, jakby piasek dostał się do oka, jest to objawem, jeśli uszkodzone rogówki.

Leczenie

Pomoc lekarska jest konieczna w większości przypadków błyskowych spawacza, aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu i infekcja. Leczenie polega na leczeniu objawów błysku spawacza. Często poprawka oka i krople do oczu są. Ponadto antybiotyk może być określona, ​​aby zapobiec infekcji. Jeśli ból jest ostry, lekarz poda leki przeciwbólowe. Noszenie okularów zapewnia ulgę w jasnym świetle ze względu na wrażliwość na światło.

Zapobieganie

Przyłbica spawalnicza z tarczą jest koniecznością podczas spawania. Powinien mieć odpowiednią odcień soczewki na osłony na twarz. Zatwierdzone okulary ochronne dla spawaczy, zablokować dużą część promieni ultrafioletowych, które powodują błysk spawacza. Dlatego noszenie okularów podczas spawania lub pracy wokół kogoś, kto spoin pomaga zapobiega urazom oczu spowodowany przez lampę błyskową spawacza.