adcov.com

Znaki i objawy choroby zwyrodnieniowej dysku

Choroba zwyrodnieniowa dysk jest powrotem warunkiem, że potrzeba lat, aby rozwinąć, a pokaże się stopniowo. Chociaż nie jest to uważane za normalną częścią procesu starzenia, są rzeczy, lekarz może zrobić, aby pomóc złagodzić ból, a nawet zatrzymać zwyrodnienie krążka. Najważniejsze jest, aby zwracać uwagę na objawy, a dostać się do lekarza, gdy tylko poczujesz podejrzane ból.

Ogólne Back Pain

Podstawowym objawem choroby zwyrodnieniowej dysku jest stopniowe początek bólu, który powstaje w górnej lub dolnej części pleców. Ten ból jest często wzmacniany podczas aktywności takich jak toczenie, czy może to być najsilniejszy, gdy po prostu siedzi. Ból może czasami być zwolniony przez zmianę stanowiska lub wykonywania czynności, takich jak chodzenie czy pływanie. Ból wydaje się stopniowo gorzej, i zabiegi stosowane w celu łagodzenia bólu może zacząć się nieskuteczne. Te ataki z bólu może stać się połączenie przewlekłego bólu szyi akcentowane z ostrymi ukłuciami bólu dół nóg lub ramion.

Drętwienie

W czasie, niektóre z objawów choroby zwyrodnieniowej dysku zacznie rozwijać. Ból, który kiedyś się w dolnej lub górnej części pleców, może poruszać się w dół nogi i ramiona. Po pewnym czasie może być mrowienie, drętwienie i utrata czucia w rękach i nogach.

Kontrola pęcherza moczowego i jelit

Ponieważ objawy choroby zwyrodnieniowej dysku góry, utrata sterowania dla pewnych funkcji ciała może wystąpić. W miarę upływu czasu może być utrata kontroli pęcherza, jelita grubego. To nie są natychmiastowe objawy choroby zwyrodnieniowej dysku, a kiedy te objawy zaczynają się pojawiać wraz z przewlekłym bólem szyi lub pleców, to ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem od razu.

Ruch Ból drobne

Jeden specyficzny rodzaj bólu, który może być ściśle związane z chorobą zwyrodnieniową dysku jest ból w plecach i nogach, gdy wykonywana jest proste zadanie, lub ruch. Na przykład, jeśli kichania i wystąpi ostry ból zestrzelenie nogę lub ból w dolnej lub górnej części pleców, a potem, że może być objawem choroby zwyrodnieniowej dysku.

Biodra

Jednym z obszarów ciała, które mogą pokazać najbardziej widoczne objawy choroby zwyrodnieniowej dysku jest biodra. Z biegiem czasu może stać się bolesne, zginać się w pasie, i powrót do pozycji pionowej może zająć trochę czasu i być bardzo bolesne. Ze względu na ból, który promieniuje poprzez bioder czasami może być bardzo trudne chodzić. Niektórzy pacjenci, którzy mieli poprzednią ból nóg może misdiagnose to jako epizod rwa kulszowa, ale może to być znak, że poważniejszy stan chorobą zwyrodnieniową dysku jest obecny.