adcov.com

Znaki i objawy choroby z czarnych Mold

Czarnej pleśni można znaleźć w mieszkaniach, w których występuje nadmiar wilgoci i może powodować choroby, które mogą być łagodne lub śmiertelne, w zależności od stopnia ekspozycji.

Typowe objawy

Najczęstsze objawy czarnym ekspozycji formy to bóle głowy, swędzenie lub łzawienie oczu, swędzenie skóry i kichanie. Objawy są często ignorowane, ponieważ są one podobne do przeziębienia lub alergii.

Ciężkich objawów

Najpoważniejsze objawy długotrwałego narażenia obejmują zaburzenia seksualne, utrata apetytu, utrata masy ciała, długotrwałe bóle głowy, wypadanie włosów, krwawienie z nosa i poważne zmęczenie. Inne objawy, takie jak problemy z oddychaniem, odkrztuszanie krwi, biegunka, nudności, wysypka lub owrzodzenia, krótkoterminowe utrata pamięci, obrzęk węzłów chłonnych i ból stawów i mięśni, również zostały zgłoszone.

Leczenie

Jeśli pacjent nie jest leczony, ekspozycja na czarny formy może prowadzić do raka, krwawienia z płuc, długoterminowe utrata pamięci, uszkodzenie mózgu, ślepoty i śmierci.

Błędnej diagnozy

Niektórzy pacjenci są błędnie z takimi warunkami jak astma, rozedma płuc, zakażenia zatok, zespół przewlekłego zmęczenia i fibromialgii, gdy prawdziwą przyczyną jest czarna pleśń.

Czynniki

Nieszczelne rury i dachy, powodzie, słaba wentylacja i blokowane rynny mogą zwiększać ryzyko czarnej pleśni w domu.