adcov.com

Znaki i objawy choroby Wilmsa

Choroba Wilmsa jest rodzaj nowotworu, który rozwija się w dowolnym miejscu w obrębie jednego lub obu nerek i zwykle występuje u dzieci. W rzeczywistości, choroba Wilmsa jest najczęstszym typem raka nerki, który wpływa dzieci, zgodnie z American Cancer Society.

Rodzaje Objawy

Objawy choroby Wilmsa obejmować obrzęk brzucha dziecka, masę, że można czuć się w jamie brzusznej, gorączka, krwiomocz, zmniejszenie apetytu, zaparcia, ból brzucha dziecka i nudności.

Rama czasowa

Objawy choroby Wilmsa są najczęściej u dzieci około 3 roku życia i bardzo rzadko zaczynają się dzieci powyżej 8-letni, według US National Library of Medicine.

Cechy

Objawy choroby pojawiają się stopniowo Wilmsa, a w większości przypadków nie są zauważalne aż guz stał się dość duże, wyjaśnia American Cancer Society.

Znaki

Wysokie ciśnienie krwi jest oznaką choroby Wilmsa, które prezentuje w czasie badania fizykalnego. Ponieważ objawy choroby Wilmsa są wykrywalne przez fotografowanie z kindeys, USG jest zwykle pierwszym narzędzie diagnostyczne wykorzystywane do diagnozowania raka, zgodnie z Mayo Clinic.

Rozważania

Objawy choroby Wilmsa może być także spowodowany przez wiele różnych stanów, które wpływają na dzieci ostrzega Mayo Clinic. Tylko badania i badania diagnostyczne lekarz może określić dokładną przyczynę objawów Twojego dziecka.