adcov.com

Znaki i objawy choroby wieńcowej serca

Znaki i objawy choroby wieńcowej serca


Niewydolność serca jest stanem, w którym jedno lub więcej naczyń wieńcowych danej osoby się zwężeniu lub blokowane na skutek tworzenia się płytki nazębnej. Tętnice wieńcowe prowadzić bogatą w tlen krew do serca, a nagromadzenie tablica okrada serce tej krwi. Stan ten jest główną przyczyną zawału serca. Osoby doświadczające objawów choroby niedokrwiennej serca należy natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej przed mają atak serca.

Dyskomfort w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej lub dławica piersiowa, jest jednym objawem choroby niedokrwiennej serca. Dzieje się tak, gdy serce pozbawione krwi bogatej w tlen z płuc. Może to się jak silny ból, ale może również się jak nacisk lub ściskanie w klatce piersiowej. Kobiety często opisują jako uczucie palącego bólu w górnej części brzucha lub klatki piersiowej. Angina tendencję do podróży do ramion, szyi, żuchwy, ramion i pleców. Prawda dusznica staną się bardziej bolesne z działalności i mniej bolesne z resztą.

Duszność

Innym objawem choroby niedokrwiennej serca jest duszność, która zazwyczaj pojawia się, gdy choroba jest przyczyną zawału serca. Gdy serce nie pompuje prawidłowo, krew nie krąży w organizmie, jak powinien. W rezultacie, płyn zaczyna gromadzić się w płucach, co powoduje trudności w oddychaniu. Objaw ten nasila się z wysiłkiem fizycznym. W przypadku wystąpienia dławicy piersiowej towarzyszą trudności w oddychaniu, wezwać pomoc medyczną w nagłych wypadkach natychmiast.

Inne objawy

Oprócz anginy i duszność, choroba niedokrwienna serca może powodować objawy, które czują się jak niestrawność. U niektórych pacjentów, zwłaszcza kobiet, mylą uczucie do tego zgagi. Inni opisują ją jako uczucie pełności lub zadławienia. Nudności i wymioty mogą być objaw choroby wieńcowej. Niektórzy pacjenci doświadczają zimne poty. Stan może również powodować szybkie lub nieregularne bicie serca. Według National Institutes of Health, niektóre osoby z chorobą wieńcową doświadczy żadnych objawów aż do ataku serca. Jest to znane jako cichego wieńcowej choroby serca.

Objawy u kobiet

Kobiety z chorobami serca często nie wykazują typowe objawy choroby serca. Wiele często myślę odczucia czują się związane z niestrawnością. Zmęczenie, problemy ze snem i problemy z lęku są inne objawy choroby wieńcowej częściej zgłaszane przez kobiety. Jedno z badań, cytowany przez Cleveland Clinic, badanych 515 kobiet z chorobami serca, a 78 procent z tych kobiet, poinformował jeden z tych objawów nie-serca przez ponad miesiąc, zanim zostały zdiagnozowane. Tylko 30 procent uczestników doświadczyło bólu w klatce piersiowej lub dyskomfort.

Czas trwania objawów

Ból w klatce piersiowej i inne objawy choroby wieńcowej serca może wystąpić z różnych powodów, i długości czasu ból trwa może wskazywać, czy wskazuje on na chorobę wieńcową serca, według Cleveland Clinic. Gdy jest uruchamiany przez chorobę wieńcową serca, będzie trwała przez okres pięciu minut lub dłużej. Jeśli poza stresora, takich jak wysiłek fizyczny lub stres, powoduje objawy, usunięcie tego przyczyny przyniesie ulgę. Ludzie, którzy doświadczają napadów dławicy piersiowej, który trwa przez pięć lub więcej minut, trzeba natychmiast wezwać personelem ratunkowym, ponieważ może to być objawem zawału serca.