adcov.com

Znaki i objawy choroby tętnic nóg

Czasami nazywany peryferia chorobą tętnic, choroby tętnic nóg jest stanem, gdzie złogi tłuszczu zatykają naczynia krwionośne, które prowadzą krew do nóg i stóp, w wyniku słabego krążenia. Około 8 mln osób cierpi na choroby tętnic nóg, ale wielu z nich nie rozpoznaje objawów stanu, donosi National Library of Medicine USA.

Rodzaje Objawy

Objawy choroby niedokrwiennej noga to drętwienie nóg, chłód lub osłabienie w dolnej części nogi lub stopy, rany na nogach lub kończyn dolnych, które nie leczą, zmiany koloru nóg, utrata włosów na nogach i zmiany koloru lub grubości Twoje paznokcie.

Cechy

Około 1 na 10 osób z chorobą tętnic nóg cierpią na chromanie przestankowe, bóle nóg, która rozwija się podczas spaceru lub wchodzenie po schodach, ale znika z resztą, zgodnie z Mayo Clinic.

Rama czasowa

Objawy choroby tętnic nóg opracowanie powoli w czasie, gdy obieg pogarsza się ze względu na nagromadzenie płytki tętnicze. Gdy warunek pierwszy zaczyna, to jest możliwe, że nie będzie miał żadnych zauważalnych objawów, ostrzega Mayo Clinic.

Znaki

Z badania fizykalnego, lekarze obserwować jedynie słaby lub słaby puls w kostkach, jeśli masz choroby tętnic nóg. Ponadto, poziom ciśnienia krwi mierzone na kostce jest zwykle mniej niż 90 procent środka poziomu ciśnienia krwi w ramieniu, wyjaśnia American Heart Association.

Powikłania

Nieleczone, objawy choroby niedokrwiennej nogi mają potencjał do stworzenia niedokrwiennym bólem spoczynkowym, w którym ból i skurcze mięśni w nogach utrzymują się nawet z resztą.