adcov.com

Znaki i objawy choroby stawu biodrowego

Znaki i objawy choroby stawu biodrowego


Biodra są rodzaje stawów zwanych stawów piłka-wtykowe, ponieważ górna część kości udowej ma kształt kuli, a mieści się w gnieździe kości miednicy. Istnieje wiele chorób i zaburzeń, które mogą mieć wpływ na biodra. Niektóre problemy, które powodują silny ból i dyskomfort w biodrach są; choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie stawów zapalnych, martwicy kości, pigmentowana kosmkowo-guzkowe zapalenie błony maziowej i.

Zapalenie kości i stawów

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest również nazywany "zużycia" stawów, ponieważ jest wytworem życia i działalności, według Amerykańskiej Akademii Ortopedycznej. Ten stan występuje, gdy hip chrząstki stawu biodrowego ułatwiając ruch nosi cienkie. Pierwsze objawy to sztywność i dyskomfort w pośladki, pachwiny i uda, że ​​pogarsza się na działalności. Ostatecznie, chrząstka może nosić się całkowicie, powodując silny ból podczas chodzenia. Jeżeli stan się pogarsza, ostrogi kostne będzie rozwijać się na brzegach stawu, powodując utykać.

Zapalne stawów

Trzy powszechne rodzaje zapalenia stawów mogą mieć wpływ na biodra, według AAOS: reumatoidalne zapalenie stawów, lub RA, choroba immunologiczna wpływu na stawy; zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zapalenie kręgosłupa, gdzie styka się z kości biodrowej, zwane połączenie krzyżowo-biodrowych; oraz toczeń rumieniowaty układowy, choroba, która powoduje, że układ odpornościowy zaszkodzić zdrowe tkanki i komórki organizmu. Oznaki i objawy te warunki są nudne, bóle ból w biodrach, uda, pośladki i krocze. AAOS mówi ból będzie gorzej rano, ale zmniejszy podczas ruchu. Jednak to zazwyczaj gorzej po rygorystycznej aktywności fizycznej.

Martwica

Martwica kości udowej, zwanego również jałowa powoduje stawu biodrowego do kurcząc naczynia krwionośne odcięte pokarmem górnej udowej, powodując śmierć kości. Oznaki i objawy martwicy kości są silne bóle podczas chodzenia i możliwość kulejąc. Osoby poszkodowane zwichnięcia stawu biodrowego i złamania, alkoholików i ludzi, którzy mieli inne choroby, takie jak choroba Crohna, niedokrwistość sierpowata, reumatoidalne zapalenie stawów i przewlekłe zapalenie trzustki są na ryzyko rozwoju choroby.

Barwiona kosmkowo-guzkowe Zapalenie błony maziowej

Zwany także PVNS, Barwiona kosmkowo-guzkowe zapalenie błony maziowej powoduje warstwę chroniącą biodra do pęcznienia i rozwijać. To szkodzi kości i stawów i powoduje ruch bolesne. Objawy są obrzęk, sztywność i uczucie jak stawu jest popping podczas przenoszenia. Objawy mogą przyjść i odejść w czasie, zgodnie z FamilyDoctor.org.