adcov.com

Znaki i objawy choroby oczu

Znaki i objawy choroby oczu


Ludzie zwykle ma swój wzrok za pewnik. To jest tylko wtedy, gdy nasze oczy zaczynają wody, stają się czerwone i bardzo bolesne, że oko staje się centrum zainteresowania. Czasami ludzie zbyt długo czekać, aby zobaczyć ich specjalisty wzroku i jest trudniejsze do wyleczenia problem. Tak szybko, jak można zauważyć objawy choroby oczu umówić się, że zaznaczone oczy.

Zaczerwienienie

Gdy jesteś zmęczony, oczy mogą wyglądać przekrwione lub czerwony. To zwykle nie jest powodem do niepokoju. Ale czerwone oczy mogą być objawem innych problemów niż brak snu. Jedną z głównych przyczyn tego zabarwienia jest "różowe oko." Jest to bardzo zaraźliwy zakażenie zewnętrznej warstwy pokrywającej oka. Może to być spowodowane przez kontakt z kimś z warunkiem, alergie, lub bakterie lub wirusy. Jeszcze inną przyczyną efektu czerwonych oczu w ostatnich latach był szczep komputer.

Ból oczu

Twoje oczy często się ból w tym samym czasie, gdy zmieni kolor na czerwony. Infekcja lub zapalenie oka mogą także powodować wiele nieprzyjemnych, ból lub bolesne uczucia, takie jak pieczenie i ból oka w świetle słonecznym lub jasnym oświetleniu w pomieszczeniach. Czasami jest też lepka wydzielina z oczu, co jest najbardziej widoczne w godzinach porannych, kiedy się obudzisz. To może być trudne, aby otworzyć oczy.

Double Vision

Podwójne widzenie może być spowodowane przez różne choroby oczu, takie jak nieprawidłowości rogówki, zespół suchego oka i zaćmy. Może to być również sygnał, że istnieje problem zdrowotny w innej części ciała, takich jak: udar mózgu, guzie mózgu, cukrzyca lub nadciśnienie tętnicze. To nie jest problem, który należy ignorować, ponieważ może naprawdę być znakiem ostrzegawczym, że coś bardziej poważnego.

Swędzenie

Czasami twoje oczy mogą swędzieć z powodu alergii lub wyczerpania. To nie jest poważne, choć powinna być traktowana. Jednak swędzenie oczu może być również objawem infekcji, reakcje alergiczne, cukrzyca lub reakcja na leki. Oczywiście, pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to pocierać oczu. Ale jeśli problem jest infekcja, będziesz miał zarazki na palcach i mogą rozprzestrzeniać się do innych ludzi. Jeśli swędzące oczy są na alergie, ich pocieranie tylko zwiększy histaminy i swędzenie.

Łzawienie oczu

Jest ważne, aby wzrok wilgotne. Ale czasami oczy zaczynają podlewać nadmiernie. Może to być oznaką czegoś tak prostego jak podrażnienia wyczerpanie lub szkła kontaktowe. Może być również ostrzeżenie, że istnieje poważny problem, na przykład zablokowany rozrywania kanale, zespół suchego oka i tocznia.

Odwiedź lekarza

Jeżeli którykolwiek z tych problemów występuje rzadko i na krótki okres czasu, po prostu niech wiedzą specjalisty w swojej wizji rocznego egzaminu oczu. Jednakże, jeśli problemy te trwają dłużej niż kilka dni i / lub są bolesne, umówić się jak najszybciej. Jeśli uważasz, że masz infekcję, ponieważ oko jest włączenie różowy, masz absolutorium i twoje oczy są swędzące, ty likley trzeba antybiotyków do infekcji oczu. Tak jak w przypadku innych chorób oczu, może to stać się gorzej, jeśli zbyt długo czekać, aby to zdiagnozowane i leczone.