adcov.com

Znaki i objawy choroby oczu cukrzycowej

Znaki i objawy choroby oczu cukrzycowej


Cukrzycową chorobę oka odnosi się do wszelkich problemów z oczami, że osoby chore na cukrzycę są prawdopodobnie zmierzy, ze względu na ich cukrzycy. Wśród chorych na cukrzycę najczęściej chorób oczu jest retinopatia cukrzycowa spowodowane zmianami w naczyniach krwionośnych wokół siatkówki.

Wpływ

Według National Eye Institute (NEI), retinopatia cukrzycowa jest główną przyczyną ślepoty u dorosłych Amerykanów.

Znaki

Objawy retinopatii cukrzycowej to męty, trudności w czytaniu lub robi inne up-close pracy i podwójne widzenie. Nieostre widzenie bliska może oznaczać obrzęk plamki żółtej lub nagromadzonych płynów w środku siatkówki.

Wczesnych etapach

Łagodne i umiarkowane nonproliferative nonproliferative retinopatia retinopatia są na wcześniejszych etapach choroby. Naczynia krwionośne w siatkówce zaczynają pęcznieć, a następnie zostać zablokowane.

Późnych stadiach

Późniejsze etapy są ciężkie retinopatia nonproliferative i retinopatia. Inne naczynia krwionośne są zablokowane i nowe naczynia krwionośne są dla siatkówki pożywienia. Nowe naczynia krwionośne są nieprawidłowe i łatwo pęknąć, co prowadzi do utraty wzroku i ślepoty.

Ostrzeżenie

Objawy rzadko pojawiają się na wcześniejszych etapach. Ponadto, nie ma też bólu, więc w ciągu roku egzamin oko jest ważne dla wczesnego wykrywania. Jeśli którykolwiek z objawów --- zaburzenia widzenia, męty, podwójne widzenie --- wydaje, zobacz okulisty od razu.