adcov.com

Znaki i objawy choroby Nasha

Znaki i objawy choroby Nasha


NASH choroby lub bezalkoholowe stłuszczeniowe jest opisany przez choroby Narodowy trawienne Informacji Clearing House jako cichą chorobą. Określenie odnosi się do choroby milczy kilku objawów typowych dla choroby NASH aż osiągnie posunięte lub rozwija się bardziej ciężkie zaburzenia, takie jak marskość wątroby.

Choroba

Strona Choroby wątroby donosi nieliczne oznaki i objawy NASH choroby są podobne do tych związanych z alkoholowe stłuszczenie wątroby choroby. Te dwa warunki są tak podobne, że strona Choroby wątroby donosi próbka pobrana z wątroby muszą być badane na decyzję w sprawie diagnozy. NASH nie jest choroba spowodowana spożyciem alkoholu i mogą mieć wpływ na ludzi, którzy zużywają bardzo niewiele lub nie alkohol. Osoby dotknięte tą chorobą często czują żadnych objawów przez wiele lat, a według NDDIC, może od czasu do czasu wpływają do osób wątrobę dziesięcioleci bez żadnych zewnętrznych oznak problemów.

Objawy

Zgodnie z Mayo Clinic objawy choroby to ból NASH w prawym górnym brzucha. Objawy choroby zaawansowanego NASH może mieć również wpływ na osobę cierpiącą pod warunkiem, przez spowodowanie krańcowe wyczerpanie i utratę masy ciała. Amerykańska Fundacja Wątroba informuje, że zmiana często można zauważyć w zakresie zdrowia psychicznego jednostki z splątanie często postrzegane jako objaw NASH choroby.

Objawy wewnętrzne

Według objawów Amerykańskiej Fundacji wątroby NASH choroby są bardziej powszechnie postrzegane jako wewnętrznie niż objawów zewnętrznych. Wewnętrznie do zapalenia wątroby, objawy, które często powoduje choroby rozpoznanie NASH mylić z uszkodzeniem wątroby spowodowanych nadużywaniem alkoholu. Innym wewnętrznej objawem choroby NASH jest nagromadzenie się odkładaniem się tłuszczu wokół wątroby. Amerykańska Fundacja Wątroba opisuje nagromadzenie małych depozytów tłuszczu wokół wątroby, aby być zdrowym. Jednakże jeśli poziom złogów tłuszczu osiąga ponad 10 procent wagowych w wątrobie następnie wątroby stan tłuszczowych rozpoznane.

Progresja

Według NDDIC stan NASH Choroba często może odwrócić lub powstrzymać całkowicie bez leczenia. NDDIC wyjaśnia NASH Choroba dotyka od 2 do 5 procent obywateli USA w jednym czasie. Gdy choroba postępuje do NASH jego najpoważniejszy etap marskość wątroby rozwija. Marskość wątroby jest opisany przez NDDIC jak blizny tkanki wątroby prowadzące do niewydolności wątroby do pracy, jak powinien. Objawy marskości wątroby należą krwawienia jelit, zaniku mięśni i niewydolność wątroby. Tylko udane leczenie marskości wątroby jest przeszczep wątroby, który jest zgłaszane przez NDDIC również być leczenie coraz większą popularność na NASH choroby.