adcov.com

Znaki i Objawy choroby mięsożernych

Martwicze zapalenie powięzi, znany również jako choroby mięsożernych lub bakterii mięsożernych, jest infekcja z warstw bazowych skóry i tkanki bezpośrednio pod skórą, tkanek podskórnych.

Przyczyny

Wiele bakterii może spowodować bardzo rzadkie, ale poważne, mięsożernych choroby. Streptococcus pyogenes, wspólne bakterie, zwykle dostaje się do organizmu przez małe tarapaty lub cięcia. Kiedy niewielka rana pozostaje nieleczona, i nie jest odpowiednio oczyszczone, bakterie rosną i zaczynają uwalniania toksyn w całym organizmie.

Podrażnienie skóry

Pierwszym objawem choroby mięsożernych jest podrażnienie skóry. W początkowych etapach, skóra może być nieco zirytowany, ale ból będzie ciężka. W ciągu kilku godzin, mały czerwony guz lub kilku małe czerwone guzki mogą pojawić się na powierzchni skóry.

Spuchnięte obszarze zapowietrzonym

Choroba postępuje dość szybko, w ciągu kilku godzin tkanki wokół obszaru zapowietrzonego będzie spuchnięta powodu zabudowanym wilgoci (PUS) poniżej powierzchni skóry.

Ciemnienie skóry i pęcherze

W ciągu kilku następnych godzin, skóry ciemnieje do koloru fioletowego, z utworzeniem grubości pęcherzy na skórze. Pęcherze stają się czasem tak ciemno, że zaczynają się pojawiać czarne. W tym momencie, ropa może zacząć przenikać z obszaru zapowietrzonego.

Wymioty i biegunka

Wymioty i biegunka jest również typowe objawy choroby, i zwykle występuje w późniejszych stadiach rozwoju. Inne objawy to dreszcze, gorączka, niskie ciśnienie krwi, nadmierne pocenie się i zawroty głowy. W późniejszych etapach zakażenia, wielu pacjentów ma poważne osłabienie, odwodnienie, szok i zamieszanie.