adcov.com

Znaki i objawy choroby Menkesa

Znaki i objawy choroby Menkesa


Choroba Menkesa występuje u dzieci i jest spowodowana przez gen, który wpływa na metabolizm miedzi przez organizm, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i skok. Niemowlęta z warunkiem nie może natychmiast zobaczyć oznaki i objawy. Dzieci mogą rozwijać się normalnie w pierwszych kilku tygodniach życia.

Perwersyjne włosów

Jednym z najbardziej zauważalnych objawów choroby nie jest niezwykłe kolor i struktura powierzchni włosów. Chorobę Menkesa powoduje włosów do koloru nierdzewnej lub bez zabarwienia w ogóle. Tekstura jest kręcone włosy i ma tendencję do łatwego złamania.

Drgawki

Dzieci z Menkes choroby często doświadczają napadów. Choroba ta powoduje zwyrodnienie szarej mózgu. Wczesne wykrywanie Menkesa jest trudne, ponieważ nie wykazują objawów natychmiast. Objawy choroby mogą być również subtelne, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i skok.

Brak Thrive

Niemowlęta z Menkes choroby nie rosnąć i rozwijać się, gdy objawy zaczynają manifestować. Umiejętności rozwojowe osiągnięte w ciągu pierwszych miesięcy życia są stracone, jak również. Pogarsza się napięcie mięśni Menkes choroby.

Rokowanie dla niemowląt z Menkes choroby jest trudna. Dzieci zwykle nie przeżywają przeszłość pierwszych 10 lat życia, a wielu z nich nie żyją po upływie pierwszego roku życia. Leczenie nie rozpocznie wkrótce do dostrzegalną różnicę w rokowaniu pacjentów Menkes choroby.

Osteoporoza

Osłabienie kości jest powszechne u dzieci z Menkes choroby, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i skok. Osteoporoza może być przyczyną złamań kości u dzieci z tym zaburzeniem.

Zablokowane Tętnice

Tętnice w mózgu zostają zablokowane, co może spowodować ich pęknięcie u dzieci z Menkes choroby.