adcov.com

Znaki i objawy choroby Lewy Body

Znaki i objawy choroby Lewy Body


Chorobę ciała Lewy'ego, znany również jako otępienie z ciałami Lewy'ego, jest postępującą demencją zwykle występuje w starszym wieku. Jest drugą najczęstszą przyczyną otępienia w podeszłym wieku. Demencja opisuje grupę objawów, które zakłócają codzienne funkcjonowanie i są spowodowane różnymi warunkami fizycznymi lub psychicznymi.

Historia

w 1912 roku, Fryderyk Lewy znaleźć nieprawidłowych złogów białka, podczas gdy on badał mózgi osób z chorobą Parkinsona. Ciała Lewy'ego są główną cechą choroby Parkinsona. Naukowcy później okazało ciałami Lewy'ego w zewnętrznej warstwie mózgach niektórych ludzi, którzy mieli demencji.

Przyczyna

Otępienie z ciałami Lewy'ego jest spowodowane przez nagromadzenie ciał Lewy'ego, bity białka, w kierunku środka komórek nerwowych w obszarze silnika i pamięci mózgu. Niektórzy z otępieniem z ciałami Lewy'ego również sploty białko charakterystyczne dla choroby Alzheimera.

Czynniki ryzyka

Czynniki ryzyka otępienie z ciałami Lewy'ego obejmują samopoczucie płeć męska, wiek od 53 do 93 oraz w rodzinie demencji.

Cechy

Otępienie z ciałami Lewy'ego diagnozuje się, gdy co najmniej dwie znajdują się dysfunkcje mózgu. Znaki i objawy to komunikację, organizacyjne, rozumowania, koordynacji i ruchu trudności; utrata pamięci; zmiany osobowości; Niewłaściwe zachowania; paranoja; pobudzenie; i halucynacje. Osoby z chorobą ciała Lewy'ego często mają głęboki sen REM (zaburzenia snu) i działać z marzenia, które mogą się zdarzyć w jego bardzo wczesnym etapie.

Identyfikacja

Otępienie z ciałami Lewy'ego jest podobne do choroby Alzheimera, ale to cechy wahań zamieszania i jasnego myślenia, omamy wzrokowe i drżenie Parkinsona.

Diagnoza

Lekarz nie fizycznego egzamin, który obejmuje zbieranie informacji na temat objawów i historii choroby. Lekarz może wykonać inne badania, w tym funkcji poznawczych (proces myślowy) badania, neurologiczne (układu nerwowego), testowania, tomografii komputerowej (komputer robi zdjęcia wnętrza ciała), MRI (fale magnetyczne są wykorzystywane do podejmowania konkretnych szczegółowych zdjęć struktury nadwozia) oraz badania krwi.