adcov.com

Znaki i objawy choroby kości

Znaki i objawy choroby kości


Kości składają się z żywej tkanki, która wspiera organizm i pozwala ruchu. Zgodnie z Medline Plus, utrzymanie zdrowych kości i silne środki coraz mnóstwo ćwiczeń, wapnia i witaminy D. nawyki te mogą również pomóc w zapobieganiu utracie masy kostnej. Niestety, czasem pomimo zdrowych nawyków, kości mogą być dotknięte chorobą. Jeśli podejrzewasz, że masz objawy choroby kości, natychmiast skonsultować się z lekarzem do diagnozy i leczenia. Możliwe znaki i objawy mogą się zmieniać w szerokim zakresie, w zależności od typu choroby.

Choroba Pageta

Normalnie, twój kości przechodzi cykl rozbicie i odbudowy. Choroba Pageta jest rodzaj choroby kości, które zakłóca "recykling" materii kości. To może w końcu spowodować zniekształcone i kruche kości. To często prowadzi do dyskomfortu w stawach i kościach. Niektórzy ludzie nie odczuwają żadnych objawów. Inni mogą mieć objawy w jednym obszarze szczególnego, natomiast inni pacjenci mogą mieć powszechne objawy. Zgodnie z Mayo Clinic, najczęstsze objawy choroby Pageta to stałą, bóle bóle kości, które mogą pogorszyć w nocy. Połączenia mogą się obrzęk, sztywność i ból. Jeśli kości stają się zbyt duże i kompresji nerwów, objawy mogą obejmować drętwienie, mrowienie, problemy z widzeniem, utrata słuchu i słabość. Pacjenci mogą również cierpieć złamania.

Choroby kości szpiczaka

Choroby kości mnogi jest rodzajem nowotworu komórek plazmatycznych, które są białe krwinki. Komórki szpiczaka są nienormalne komórki plazmatyczne, które gromadzą się kości i szpiku kostnym. Choroby kości mnogi może powodować objawy, takie jak problemy z oddawaniem moczu, bóle pleców i piersiowej, drętwienie lub osłabienie w nogach, ból kości i złamań kości. Zgodnie z University of Virginia, mnogiego mogą również powodować utratę masy ciała, zmęczenie, nudności, wymioty, infekcje, zaparcia i słabość.

Rak kości

Rak kości jest bardzo specyficzny rodzaj nowotworu, który pochodzi z kości; ta różni się od innych nowotworów, takich jak choroby kości, szpiczaka, które rozpoczynają się w innym miejscu, ale wpływ na kości. Rak ten może mieć wpływ na każdą kość w twoim ciele. Niektóre typowe objawy raka kości, zgodnie z Mayo Clinic są zmęczenie, osłabione kości, pęknięć, niezamierzone zmniejszenie masy ciała, bóle kości i tkliwość i obrzęk wokół dotkniętych kości.