adcov.com

Znaki i objawy choroby hypopituitary

Czasami nazywany niedoczynność przysadki, choroba hypopituitary jest chorobą, gdzie przysadka mózgowa nie produkuje wystarczającej ilości hormonów potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Objawy choroby zależą od hypopituitary co hormony są niewystarczające.

Niedobór hormonu

Niedobory hormonów możliwe od choroby hypopituitary obejmują niedobór gondatropins lub hormonów, które pomagają produkować hormony płciowe, hormony wzrostu i hormony, które stymulują swój tarczycy i prolaktyny.

Rodzaje Objawy

Niedobory gondatropins powoduje niepłodność, zmiany w miesiączki, suchość pochwy, impotencja i shriveling jąder. Niedobór TSH powodować objawy, takie jak dezorientacja, nietolerancja zimna, przyrost masy ciała, zaparcia i suchość skóry.

Ramy czasowe

Braki prolaktyny z chorobą hypopituitary normalnie tylko powodować objawy u matek karmiących, którzy mogą cierpieć z powodu niedostatecznej podaży mleka z powodu niedoboru hormonów. Niedobór hormonu wzrostu zazwyczaj powoduje objawy, w tym karłowatości lub zahamowania wzrostu, ale te objawy występują tylko u dzieci, zgodnie z University of Maryland Medical Center.

Znaki

Najczęstsze objawy choroby występują w hypopituitary badania krwi, które ujawnia, że ​​poziom hormonów przysadki jest w niedoborze, wyjaśnia US National Library of Medicine.

Komplikacje

Nieleczony zespół tarczycy niedobór stymulujących ma potencjał, aby powodować niewydolność nadnerczy, gruczołu, co powoduje dodatkowe objawy, takie jak niskie ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi, zmęczenie i obniżoną tolerancję na stres, zgodnie z University of Maryland Medical Center.